Dalīties „Kā kopt ziemas inventāru?“

Kā kopt ziemas inventāru?

Lai slēpes un snovborda dēlis kalpotu ilgi, par to nepieciešams parūpēties. Tad inventārs parūpēsies, lai ziemas sportiskās aktivitātes tev sagādātu patiesu prieku un baudu.

Kā mājas apstākļos kopt kalna slēpes un snovborda dēli

1. solis

Pie mums pārsvarā ir mitri laikapstākļi, tāpēc kalnu slēpēm un snovborda dēļiem ātri vien var sarūsēt kantis. Lai no tā izvairītos, pēc inventāra izmantošanas tie uzreiz ir jānotīra, jānožāvē un tikai tad jāliek malā.

2. solis

Mūsdienās kopšanas līdzekļi ir piedzīvojuši pamatīgu evolūciju un vairs nav nepieciešams ar vasku un gludekli kopt inventāru. Pietiek ar aerosolu, ko var nopirkt Sportland veikalos, un speciālām birstītēm, lai inventāru varētu ievaskot. Tas būtu vēlams pēc katras inventāra izmantošanas reizes.

Kā mājas apstākļos kopt distanču slēpes?

1. solis

Pēc slēpošanas inventārs jānotīra un jānosusina. Nereti sniegs, pa kuru slēpojam, ir netīrs, un šie netīrumi ietekmē slīdvirsmas slīdamību.

2. solis

Jāapstrādā ar vasku, lai slēpes slīdētu un gropēs nekrātos netīrumi. Arī distanču slēpes vēlams apstrādāt, notīrīt katru reizi pēc to izmantošanas.

Svarīgākie jautājumi par ekipējumu

Atbild Sportland sporta ekipējuma tirdzniecības daļas vadītājs Aruns Pralgausks, kam ir 12 gadu pieredze ekipējuma kopšanā.

Cik rūpīgu apkopi prasa ziemas inventārs?

Lai inventārs kalpotu ilgi un kvalitatīvi, par to ir jārūpējas! Tas, cik daudz rūpju tas prasa, atkarīgs no inventāra kategorijas. Jāsaprot, ka slēpju slīdvirsma ir poraina. Atkarībā no kategorijām vienām slēpēm slīdvirsma būs vairāk poraina, citām – mazāk. Jo mazāk poru, jo mazākas kopšanas prasības. Jo vairāk poru, jo augstāka ir slēpju klase un prasīgāka ir slīdvirsma, un arī ātrums, ko iespējams sasniegt, uzreiz kļūst nesalīdzināmi lielāks. Tieši tāpēc profesionālu sportistu slēpju slīdvirsmas ir ļoti porainas un prasa īpaši rūpīgu apkopi. Vasks iesūcas šajās porās un saskarē ar sniegu veido nelielu ūdens kārtiņu, kas nodrošina slēpju slīdēšanu. Ja porainu slēpju slīdvirsma nav sasmērēta, rodas liela berze un tās vispār neslīd. Šajā gadījumā ar lētākām slēpēm var paslēpot pat ātrāk nekā ar dārgām, bet nekoptām un nevaskotām.

Kādā gadījumā inventāru nest uz servisu, bet kādā pietiek ar mājas apkopi?

Sezonas sākumā vienmēr iesaku atnest uz servisu, lai mēs varētu iedot inventāram pamatīgu starta apkopi. Mēs to iztīrām, uzasinām kantes un noņemam visu lieko. Izdarām tā, lai, paskatoties uz inventāru, gribētos braukt uz kalnu, ‒ uzpulējam skaistu un tīru. Pēcāk iesaku nopirkt smēri un birstīti, lai ilgāk varētu saglabāt šo pamatu, ko esam uzlikuši. Tad pēc katras reizes var uzklāt smēri, nopulēt, un inventārs ilgāku laiku saglabāsies labā kvalitātē. Pēc tam vēlams nākt sezonas beigās, kad mēs to visu notīrām un ievaskojam – ievasarojam.

 

Kāpēc inventārs jāapstrādā pirms vasaras?

Lai tas neizžūtu, neplaisātu, nerūsētu kantis un kopumā – kalpotu ilgāk. Ja ziemas laikā inventārs nav daudz lietots, to ievasarot var arī mājas apstākļos, apstrādājot ar veikalos nopērkamiem līdzekļiem. Ja inventārs ticis izmantots intensīvāk, labāk to aizvest uz profesionālu servisu.

Ja inventāru atnesu sezonas sākumā, bet sezonas laikā to nesanāk lietot, vai man tas jānes arī sezonas beigās?

Nē, tad var arī nenest, jo jau esošā vaska kārta neļaus inventāra slīdvirsmai izkalst.

Cik bieži inventārs jāvasko?

Servisā uzklāsim tādu kārtu, par kādu klients ir gatavs maksāt. Varam tādu, kas pietiks divām trim reizēm. Varam arī tā, ka kalnu slēpes, snovbords nokalpo pusi sezonas (amatieru līmenī). Ja inventārs ir pavisam vienkāršs, pietiks ar vienu aerosolu ‒ un klients būs apmierināts. Jo inventārs dārgāks, jo lielāku uzmanību un apkopi tas pieprasa..

Sportland ekipējuma servisi meklējami t/c Spice un t/c  Domina.

Komentāri

  1. Dainis

    Paldies par padomiem! Par distanču slēpēm – kādā veidā jāveic apkopi pēc slēpošanas? Vienkārši nobirzt sniegu jeb ar kādu līdzekli jākopj? Kādu tad ieteiktu lietot? Man arī ir jautājums par slēpošanas ceļojumiem – vai pastāv iespējā noīrēt slēpes Sportland? Vai tiek piemērota kāda atlaide, ja ņemšu slēpes uz nedēļas laiku? Arī interesē apdrošināšana – vai tā tiek iekļauta īres maksā? Un kur parasti pieredzējuši slēpotāji rezervē slēpošanas ceļojumus? Pašlaik skatos šo , vai šī pakete būs optimāla, ceļojot no Latvijas ar slēpēm? Kāda ir jūsu pieredze?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

MOTOCIKLS + SLĒPES = SKIJORINGS!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk