Dalīties „Kā uzveikt rudens nogurumu“

Kā uzveikt rudens nogurumu

Vai esi reiz pieķēris sevi sapņojam par kārtīgu ziemas miegu no oktobra līdz pirmajiem sniegpulksteņiem? Lai netiek klāt ne nogurums, ne slikta oma, ne arī citi prieka iznīcinātāji. Un tad pavasarī ar jaunu enerģiju atkal būt klāt saulainajā sezonā, kad visu gribas, viss patīk un visam pietiek spēka. Tomēr ir ļoti daudz labu veidu, kā krietni uzlabot dzīvi vēsajā un pelēkajā sezonā. To, ka sports atrisina visas likstas, tu jau zini. Tāpēc piedāvājam tev izmēģināt dažus citus trikus, lai maksimāli samazinātu un aizbēgtu no neaicināta noguruma.

Atceries par ūdeni

Visbiežākais noguruma cēlonis ir organisma dehidrācija – nepietiekama ūdens uzņemšana samazina asins daudzumu organismā. Tas savukārt nozīmē, ka ķermenim ir jāstrādā intensīvāk, lai apgādātu šūnas ar skābekli. Par to, cik daudz šķidruma dienā tev būtu jāuzņem – esam droši, ka par to jau būsi dzirdējis.

Mazas miega pauzes dara brīnumus

Saskaņā ar Kalifornijas Universitātes pētījumu, 10-20 minūšu miegs dienas laikā, ievērojami spēj pacelt tavu enerģijas līmeni. Savukārt ilgāks laiks – gluži otrādi, var palielināt nogurumu.

Uzkod laikā no 14:00 līdz 16:00

Enerģijas līmenis samazinās tieši šajā laikā, kas saistīts ar dabas ritmiem – pēc  tā, kad saule ir sasniegusi savu augstāko starojumu pusdienas laikā un griežas uz vakara pusi, nogurums ir organisma atbilde uz šīm norisēm dabā. Šie diennakts ritmi liek justies nogurušam un izsalkušam. Tāpēc iedod organismam degvielu, kombinējot olbaltumvielas ar ogļhidrātiem, piemēram, ābola šķēles, pārkātas ar zemesriekstu sviestu iedos enerģiju atlikušajai dienai.

Ízgulies

Tā ir pavisam dabiska nepieciešamība šajā gadā laikā gulēt vairāk. Ir mazāk saules gaismas, kas baro tavu organismu ar vitamīnu D, lai aktivizētu serotonīna un kortizola līmeni smadzenēs. Tādējādi ir izskaidrojams, kāpēc rudens un ziemas sezonā enerģijas līmenis ir zemāks. Tavam organismam aukstajā sezonā ir nepieciešams vairāk laika, lai no jauna uzlādētos un atjaunotu sparu pēc garas darba dienas, tāpēc uzklausi tā vēlmes un rūpējies par to. Mēģini izkopt savu miega rutīnu, ejot gulēt un celties vienā un tajā pašā laikā, jo arī šādā veidā tu palīdz organismam noregulēt dabiskos ritmus un uzlabot miega kvalitāti. Katram ideālais miega stundu skaits ir indivuduāls, tomēr speciālisti iesaka pie miera doties ne vēlāk par pulkste 23:00 un gulēt 7 līdz 8 stundas.

Samazini pie ekrāniem pavadīto laiku

Aukstajā sezonā, kad arvien mazāk gribas doties ārā, un vakarā, tā vietā, lai dotos pastaigā, vairāk gribas iegrimt kādā filmā vai interneta vietņu pārlūkošanai, mēģini tomēr iespējami vairāk pavadīt laika ārā un mazāki pie ekrāniem. Lai neaizkavētos darbā, saplāno savu dienu tā, lai visu pagūtu laikā un nevajadzētu palikt ilgāk. Pavisam vienkārša patiesība – atrašanās ārā, sevišķi pirms miega, uzlabo tā kvalitāte, bet pārāk ilgs laiks pie viedierīcēm – var radīt traucējumus. Uzdāvini sev iespēju katru rītu pamosties enerģijas pilnam, tu esi to pelnījis.

Vitamīni – tavi slepenie palīgi

Jā, šis saistīts arī ar to, ka aukstajā sezonā, roka vairs tik ļoti nestiepjas pēc augļiem un dārzeņiem, bet jaudīgākām maltītēm. Ja arī stiepjas, tad noteikti būsi aizdomājies, ka tie tik un tā šajā sezonā ir saņēmuši mazāk saules, tāpēc arī nav tik vitamīniem bagāti vai arī, ja ceļojuši no tālākas vietas, nav saņēmuši to pilnvērtīgi, jo nav līdz galam nogatavojušies. Skaidrs, ka uzvarētājs cīņā pret baktērijām ir vitamīns C, tāpēc raugies to pārtikas produktu virzienā, kuros to saturs ir īpaši augsts – kivi, paprika, ogas, citrusaugļi, tumši zaļie dārzeņi. Vēl viens labs veids, kā spēcināt imunitāti, ir pievienot maltītēm asās garšvielas – sākot ar latviešu virtuves klasiku – sīpoliem, ķiplokiem, kā arī ļaujot vaļu ārzemju draugiem – visa veida pipariem, īpaši kajēnas pipariem, karijam, kurkumai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

15 veidi, kā sevi motivēt sportot arī rudens rītos

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk