Dalīties „Ķermeņa īsceļi“

Ķermeņa īsceļi

Biohakings ir rīku un metožu kopums ar kuru palīdzību var strādāt, lai apietu ķermeņa sistēmas, padarot tās efektīvākas vai vajadzības gadījumā, stimulētu tās. Ātrslidotājs Haralds Silovs biohakingu izmanto praksē – ikdienā un treniņu rutīnā.

Vingrošanas rutīna 

Gatavojoties ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, uzturēju vingrošanas rutīnu – iesildīšanos pirms treniņiem un atsildīšanos pēc treniņiem. Šajā rutīnā ir iekļauti arī somatiskie vingrinājumi, kas iedarbojas uz zemapziņu un nervu sistēmu. Vingrojot manas domas neklejoja apkārt, domājot par blakus lietām. Domāju tikai un vienīgi par to, ko daru. Proti, ja es strādāju pie lokanības, tad arī domāju par lokanību. Svarīga šā posma daļa ir vizualizācija. Piemēram, ja stiepies, tad iztēlojies, ka stiepies garumā. Paskaidrošu šo ar piemēru. Ir pilnīgi skaidrs, ka sacensībās, gatavojoties startam, sāksies nervu drudzis. Tas ir normāli un arī neizbēgami. Vingrošanas rutīna mani nomierina un manu nervu sistēmu noliek default stāvoklī. Turpretī citi eskalē jeb pārdeg pirms starta. Piemēram, pēkšņi sāk mainīt iesildīšanos, grib izdarīt vairāk. Var redzēt, ka cilvēkam nav sistēmas, pēc kuras viņš strādā.

Arī sarunas, kas vakarā varētu radīt stresu un būt smagnējas, izvēlos nerisināt un atlikt uz nākamās dienas pirmo pusi, jo sarunu radītais kairinājums nenāk par labu miegam.

Dienasgaisma 

Trenējoties daudz laiku pavadu iekštelpās. Līdz ar to dienasgaisma, kas ir svarīgs resurss un enerģija organismam, manā ikdienas režīmā ir zināms deficīts. Lai to kompensētu, piemēram, minoties ar riteni uz ruļļa, izmantoju SAD gaismas spuldzi.

Uzturs un līdzsvars 

Es ēdu visu, bet, priekšroku dodu labas kvalitātes gaļai. Tāpat es esmu par pārtikas kvalitāti, ne kvantitāti un, protams, sabalansētu uzturu. Patiesībā mums vajag ļoti maz pārtikas. Mēs, cilvēki, esam ļoti ekonomiski.

Šūnu valoda

Man ir arī biorezonanses iekārta, kas veido dažādu garumu elektromagnētiskos viļņus. Šai ierīcei izvēlnē ir vairākas programmas (imūnsistēmai, miegam, aklimatizācijai), un tās galvenā būtība ir palīdzēt ķermeņa šūnām savstarpēji komunicēt. Pati ierīce pēc iz­skata atgādina mazu paklājiņu. Piemēram, ejot gulēt, es to palieku zem galvas un ļauju tam darīt savu darbu, kamēr pats guļu.

Kņudinošais halo

Halo austiņas ir neirozinātnes tehnoloģijas izstrādājums, kas aktivizē smadzenēs to daļu, kas atbild par kustībām. Šo rīku izmantoju pirms treniņiem iesildīšanās laikā, kad grasos apgūt un nostiprināt kustības. Visādi citādi šis rīks atgādina austiņas, kas paredzētas, lai klausītos mūziku. Vienīgi austiņās ne­skan mūzika un ielokā, kas nāk pāri galvai, ir iestrādātas rievas, kuras pirms austiņu lietošanas ir jāsaslapina. Halo austiņu darbība ir jūtama arī fiziski – tās izraisa viegli kņudošu sajūtu galvā.

Teksts: Ralfs Dravnieks

Foto: Matīss Markovskis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Siguldas  bobsleja un kamaniņu trase

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk