Dalīties „KRAMPJI. KĀ IZVAIRĪTIES NO NEVĒLAMĀM SEKĀM?“

KRAMPJI. KĀ IZVAIRĪTIES NO NEVĒLAMĀM SEKĀM?

Enerģijas avotu, elektrolītu un šķidruma kombinācija uzlabo ķermeņa spēju absorbēt ūdeni fiziskās slodzes laikā, saglabāt izturību un pasargā no krampjiem.

VAI MAGNIJS PALĪDZ MAZINĀT KRAMPJU RAŠANOS KĀJĀS ILGSTOŠU AKTIVITĀŠU LAIKĀ?

Krampju rašanās pamatā var būt jebkurš no vairākiem cēloņiem – sākot no vienkāršas dehidrēšanās līdz uzturvielu pieejamībai un nepietiekamam elektrolītu skaitam. Nātrijs, tāpat kā kālijs, var veicināt hidratāciju, bet ir pierādījumi, kas apliecina magnija nozīmīgumu. Arī pārmērīgi liela nātrija daudzuma uzņemšana, gatavojoties skriešanas distancei, iespējams, nav pārāk laba doma.

KĀDS IR LABĀKAIS SIS PRODUKTS, KAS PALĪDZ NOVĒRST KRAMPJU RAŠANOS RITEŅBRAUKŠANAS LAIKĀ?

Tas, iespējams, ir atkarīgs no tā, kas izraisa krampjus! Lai gan daudzi domā, ka krampji ir saistīti ar dehidrēšanos un elektrolītu līdzsvara zudumu, zinātniskie pierādījumi liecina, ka šis nav noteicošais faktors. Smaga dehidrēšanās var būt problēma, un, iespējams, ir labi fiziskās slodzes laikā nodrošināt adekvātu šķidruma uzņemšanu un elektrolītu papildināšanu. Bieži vien lielākais krampju riska faktors ir smagi treniņi un krampju veidošanās vēsture. Vadoties no mūsu pieredzes – reizēm vislabāk ir koncentrēties uz pietiekamu šķidruma uzņemšanu, lietojot GO Hydro pirms fiziskās slodzes, un labu atjaunošanās procesu, lietojot SiS REGO Rapid Recovery pēc fiziskās slodzes un SiS REGO Overnight, lai novērstu krampju veidošanos. Šie produkti ir labs magnija avots, kura nepietiekamība, pēc dažu cilvēku domām, var izraisīt krampjus (par spīti tam, ka zinātniskos pierādījumus tam ir grūti atrast). Uzturvielu pietiekamību noteikti nedrīkst novērtēt par zemu, tāpēc ieteicams lietot SiS Magnesium kopā ar SiS Calcium. Izstaipoties, papildus iesildoties pirms slodzes (pievēršoties arī dziļajai muskulatūrai) un, protams, uzturot labu fizisko formu, ievērojami samazināsiet muskuļu krampju varbūtību.

ES NODARBOJOS AR LAUKA HOKEJU UN VĒLOS NOVĒRST MUSKUĻU NOGURUMU KĀJĀS, TUVOJOTIES SEZONAS BEIGĀM. VAI VARAT IETEIKT, KĀ LIETOT PIEDEVAS, KĀDAS IR LABĀKĀS UN KAD TĀS LIETOT?

Iesakām lietot SiS GO Electrolyte pirms spēles un spēles pārtraukumā. Šis ogļhidrātu un elektrolītu maisījums palīdz nodrošināt enerģiju un aizstāj svīšanas laikā zaudētos elektrolītus. SiS REGO Rapid Recovery ieteicams lietot 30 minūšu laikā pēc fiziskajām aktivitātēm. Šis ogļhidrātu, olbaltumvielu un elektrolītu maisījums palīdz sākt atjaunošanās procesu.

KĀPĒC, JA ESMU APĒDIS VAIRĀK, SLIKTĀK JŪTOS FUTBOLA SPĒLES OTRAJĀ PUSLAIKĀ?

Pēc pirmā puslaika ogļhidrātu rezerves ir patērētas krietni vairāk par pusi. Tāpēc ir svarīgi šajā laikā uzņemt enerģiju un šķidrumu. Ierasta kļūda, kuru futbolisti pieļauj pārtraukuma laikā, ir veselas enerģijas dzēriena pudeles izdzeršana un šokolādes/enerģijas batoniņa ar augstu cukura sastāvu apēšana. Kaut arī tādējādi iespējams nodrošināt enerģiju, šo produktu sagremošana prasa laiku un var izraisīt kuņģa krampjus otrajā puslaikā. Enerģijas želejai un dzērienam jānodrošina ātri sagremojami ogļhidrāti, kā arī pietiekams daudzums šķidruma un elektrolītu, kas palīdz rehidrēt organismu, pirms tas atkal patērē šīs vielas. Šī noteikuma ievērošana palīdz novērst krampju rašanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

PATRĪCIJA SARMULE: LAI SASNIEGTU MĒRĶUS, JĀSTRĀDĀ ĻOTI SMAGI

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk