Dalīties „LAURA VALUTA: KVALITĀTE PĀRI KVANTITĀTEI“

LAURA VALUTA: KVALITĀTE PĀRI KVANTITĀTEI

Laura Valuta ir vizāžiste, grima meistare, stiliste ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi. Viņa strādā arī kā pasniedzēja, mācot jaunos stilistus. Laura raksta savu blogu un aktīvi darbojas platformā Instagram, kur dalās ar dažādiem skaistumkopšanas ieteikumiem un savas ikdienas notikumiem. Lasi par to, kā visu paspēt laikā, un uzzini stilistes padomus, kā pareizāk izvēlēties ziemai piemērotu apģērbu.

– Laura, kā aizsākās tava aizrautība ar to, ko dari ikdienā?

– Tas nebija nekāds bērnības sapnis vai kas tamlīdzīgs. Šāda doma atnāca pēc vidusskolas, kad pati vairākas reizes biju par modeli meikapa meistarklasēs. Man ļoti patika rezultāts – kā ar kosmētikas palīdzību iespējams pārveidot izskatu, un, vakarā notīrot to visu nost, būt atkal tu pats. Sāku mācīties, secināju, ka tas man sanāk un padodas. 2008. gadā ieguvu savu pirmo diplomu. Laika gaitā sapratu, ka vajag apgūt arī friziera un stilista iemaņas – lai veidotu stilu filmēšanām, fotosesijām un reklāmām. Mana pamatprofesija tika apaudzēta ar dažādām niansēm, tā teikt, darba vajadzībām. Tagad man kabatā ir gan grimētāja, gan vizāžista, gan stilista diploms, tā ka varu strādāt no salona līdz pat kino un rūpēties par vizuālo tēlu pilnībā. Desmit gadi jau ir apkārt, bet viss, ko daru, man ļoti patīk. Ir prieks, ka varu palīdzēt kādam ar lietām, kuras tam varbūt sagādā grūtības, bet man nāk viegli.

– Tu arī aktīvi darbojies platformā Instagram kā blogere. Domāju, ka daudzi jaunieši sapņo par lielu skaitu sekotāju un sadarbību ar lieliem zīmoliem. Pastāsti, kā tu nonāci līdz tam un ar ko ir jāsāk, lai kļūtu par blogeri?

– Platformā Instagram publicēju bildes un, protams, pievienoju klāt aprakstus. Blogu rakstu jau astoņus gadus, un Instagram ir kļuvis par bloga papildu platformu, kurā varu informēt cilvēkus par to, ko daru blogā, jo Instagram tas ir ļoti šauri – tā ir viena vai vairākas bildes vienā galerijā, bet kopumā tas ir ļoti maz, ar ļoti mazu iespēju pievienot informatīvu tekstu. Instagram ir tāda minireklāma tālākiem rakstiem, kurus var apskatīt un lasīt blogā.

Nezinu, vai visiem ir jābūt Instagram un vai visiem vajag blogot. Manuprāt, pats svarīgākais ir darīt to tad, kad ir, ko stāstīt, teikt un rādīt, un, protams, ja tam visam ir kāds saturs vai zināšanu pamats. Jo runāt par modi cilvēkam, kam nav nekādas izglītības vai saprašanas par to, – tam īsti nav vērtības. Ja mēs instagramojam, tad par tādām lietām, kas mūs ikdienā patiesi aizrauj, par kurām meklējam papildu informāciju un lasām grāmatas, vai par specifiskām lietām – padziļināti. Vai nu tas ir ēdiens, sports, mode, skaistumkopšana, vai IT joma, vai jebkas – tad arī blogošana būs jēgpilna, un cilvēki sāks sekot, jo iegūs ko tādu, ko nevar dabūt citur.

Sadarbība ar lieliem zīmoliem prasa arī atbildību, tas ir viens, un otrs: ja kādam šķiet, ka tagad instagramojot un blogojot var peldēties naudā, par to var aizmirst, Latvijā tā nav. Ja nu kāds vispār veiksmīgi var strādāt un nopelnīt tik daudz, lai blogošana būtu vienīgais darbs, tad tas ir panākts ar ļoti smagu darbu un garām darba stundām, nevis ar vienu ieliktu bildi. Līdz ar to slava Instagram ir tāds liels apmāns.

– Nedaudz vēl paturpinot par Instagram, kā tu raksturotu vēstījumu, ko centies nodot auditorijai, kas diendienā ir ar tevi?

Instagram ir viena no tām platformām, kurā es pastāstu par sevi, parādu, kas es esmu un ar ko nodarbojos. Tā ir mana vieta, kur es publicēju reklāmu par savu profesionālo darbību, zināšanām, par to, ko varu dot citiem, bet nevis tikai pastāstu, ko es daru, bet arī izglītoju – dodu padomus un ieteikumus, kur ko atrast, kā ko sakombinēt apģērbā. Runājot par kosmētiku, iesaku, kas ir labs, kā izvēlēties kosmētiku, kā pareizāk to lietot, ko ir vērts pirkt, ko nav vērts pirkt.

Man pašai ļoti patīk ceļot, un es vēlos arī citus cilvēkus iedrošināt ceļot vairāk. Manuprāt, ceļošana mūs attīsta, padara par komunikācijā brīvākiem cilvēkiem – foršākiem, atvērtākiem, zinošākiem un vispār labākiem. Tāpēc es ļoti cenšos iedvesmot cilvēkus doties kaut kur. Gribu dalīties ar labu pieredzi, lai var ceļot forši un izbaudīt.

Lai stāstījums Instagram nebūtu stīvs, es to papildinu arī ar savām ikdienas lietām un piedzīvojumiem, savu cilvēcisko pusi. Līdz ar to cilvēki mani pazīst ne tikai kā profesionāli, bet arī kā Lauru, ar kuru var parunāties gan par profesionālajām lietām, gan jebko citu, kas meitenes varētu interesēt!

– Tavā profesionālajā karjerā ir daudz sasniegumu. Ar ko tu lepojies visvairāk?

– Daudz kas ir izdarīts, un daudz kas ir forši – ir publikācijas žurnālos, ir veidots grims žurnālu vākiem, esmu daudz grimējusi sabiedrībā pazīstamus cilvēkus reklāmām, pasākumiem, koncertiem, esmu grimējusi japāņu seriāla aktierus, kā arī strādājusi pie grima ārvalstu reklāmām. Ne katrs kaut ko tādu savā profesionālajā karjerā izdara. Tomēr visvairāk es lepojos ar to, ka esmu pasniedzēja skolā un topošajiem stilistiem varu nodot tālāk savas zināšanas. Patiesībā tas mani ļoti motivē izglītoties pašai, augt, nestāvēt uz vietas, un tas ir liels gandarījums, ka tu spēj kādam iemācīt kaut ko un ka viņam tas sanāk labi. Ja sanāk izcili, tad tā vispār ir tāda neaprakstāma laime!

– Kā rodi līdzsvaru un harmoniju ikdienā starp daudzajiem darbiem un pienākumiem?

– Jāteic, ka pēdējā laikā sāku to nerast. (Smejas.) Agrāk es ļoti daudz saņēmu jautājumus par to, kā es visu varu paspēt. Viena no atbildēm ir – ja tev ir auto un tu esi brīvs šādā transporta veidā, tad ļoti labi visur vari paspēt. Dienas laikā var ļoti daudz izdarīt un visur pagūt. Ja nav auto, tad laiks ir ierobežotāks un pārvietošanās, daudzie darbi un skriešana ir nogurdinošāka. Tas ir tas, ko es sāku saprast, varbūt arī vecums to ietekmē. Pirms kāda laika skriešana tā netraucēja, bet tagad es vairāk sāku novērtēt quality over quantity un labāk es pastrādāju reizi dienā, bet ar tādu labu sajūtu, nevis esmu trīs vai piecās vietās. Esmu izdarījusi labu visiem citiem, it kā pašai prieks, bet tajā pašā laikā nāku mājās, esmu nogurusi, atsaku draugiem.

Līdzsvaru mēs atrodam sevī. Katram dzīves posmam ir sava formula, kura tanī brīdī strādā, un šobrīd manā dzīvē ir tāda formula, ka gribas darīt mazāk, bet ļoti kvalitatīvi.

– Strauji tuvojas ziema un bargais aukstums. Kas tev palīdz justies silti un ērti?

– Ui, ziemas mēneši… Es esmu ļoti izteikts siltummīlis, man bieži vien salst arī vasarā. Tāpēc man ir ļoti svarīgi, lai būtu silti – lai mājās ir silti un lai mans apģērbs ir silts. Bieži vien vairāk domāju nevis par izskatu, bet to, lai man būtu silti un es justos labi. Siltas jakas, šalles, cimdi un zābaki – tas ir mans komforta un labsajūtas garants.

– Kādi ir svarīgākie kritēriji, izvēloties rudens un ziemas apģērbu?

– Svarīgākais, izvēloties rudens un ziemas apģērbu, ir būt reālistiem un apzināties, kādos laikapstākļos mēs dzīvojam. Virsdrēbēm ir jābūt tādām, kas ir no mitrumizturīga materiāla, nelaiž cauri vēju, un noteikti jābūt siltai oderei vai pildījumam, kas ir silts un kvalitatīvs. Noteikti nedrīkst būt tā, ka piedurknes ir par īsu, plaukstas locītavām ir jābūt apsegtām, un pats galvenais, it īpaši sievietēm, lai būtu silti muguras lejas daļai, lai krusti būtu nosegti un ziemas laikā netiktu apsaldēti. Tāpēc labākais ir izvēlēties pagarinātās jakas vai mēteļus, nevis īsas jaciņas. Tas var būt kādā brīdī modes kliedziens, bet jāapzinās, kā tas ilgtermiņā ietekmēs mūsu veselību un labsajūtu.

Šalles un cepures mēs katrs izvēlamies specifiski – pēc tā, kā jūtamies komfortabli. Ja kādam nepatīk cepures, tad jakai noteikti ir jābūt kapucei. Ja nepatīk cimdi, virsjakai noteikti ir jābūt ērtām kabatām, kurās var brīvi ievietot plaukstas, lai pasargātu no aukstuma.

Zābakiem jābūt mitrumizturīgiem. Lai materiāls, no kā apavi veidoti, neizjuktu pēc pirmās pastaigas pa mūsu ar sāli nokaisītajām ielām. Vislabāk, ja ir pabieza zole. Jo biezāka zole, jo pēda atrodas tālāk no aukstās zemes, un kājai ir siltāk. Ja zābakam ir siltā odere, tas ir tikai labāk. Apģērbā ir svarīgi nosegt potītes un plauktas locītavas, ja tās būs nosegtas, tad visam ķermenim būs silti. Par krāsām – tas ir gaumes jautājums, fasoni – arī: kam patīk sievišķīgāki, kam sportiskāki, to katrs pieskaņo savam ikdienas stilam.

– Kādas krāsas šajā ziemā ir modē apģērbā un meikapā?

– Spilgtas, košas un tīras. Šobrīd topa krāsa ir dzeltenā jeb zeltītā, tā ir ļoti aktuāla. Tāpat ir aktuālas dažādas apdrukas, bet vairāk tieši tīrie toņi – zils, sarkans un oranžs. Arī meikapā ir tāda 80. gadu atsauce, jo modē ir vienkrāsainas acu ēnas – dzeltenas, oranžas vai zilas. Vēl aktuālas ir arī dūmakainās acis, bet vairs ne tik dramatiski melnas, bet vairāk tādas soft smokey eyes, kas ir gaisīgs, viegli dūmakains variants. Košumam ir jābūt – vai tas ir košs laineris, vai košas lūpas, vai košs apģērbs. Ļoti moderni ir fliteri, ultraspīdīgi materiāli, hologrāfiski, atstarojoši materiāli, un ne tikai cimdos cepurēs un jakās, bet arī biksēs, apavos un kleitās – visur, visur, visur. Spīdums šobrīd ir ļoti modē.

– Mīļākā vieta, kur pavadīt ziemas vakarus?

– Jebkur pasaulē, kur ir silti, un, ja ne pasaulē, kur silti, tad spa. Man ļoti patīk apmeklēt spa – tā ir ne tikai tāda labsajūta ķermenī, bet tas ir arī ļoti labs veids, kā cīnīties pret stresoriem un relaksēties pēc intensīvām darba dienām. Ūdens procedūras visiem nāk par labu. Un, ja nav spa un nav ārzemju, tad es ļoti labprāt atrodos jebkur, kur ir kamīns ar malku, siltumu, karstu dzērienu – ingvera tēju vai karsto upeņu balzamu, kas izsilda ķermeni. Un tad tādā foršā vakarā ar sniegotām ielām ir daudz patīkamāk.

Lauras bloga vietne: https://be-fabdiary.blogspot.com

Teksts: Luīze Kuzmina

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

JAUNĀ NBA SEZONA IR KLĀT

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk