Dalīties „Lietuvietis Domantas “Centīšos pieveikt visus Bigbank Skrien Latvija posmus”“

Lietuvietis Domantas “Centīšos pieveikt visus Bigbank Skrien Latvija posmus”

Nav noslēpums, ka skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija starta koridori ar katru gadu kļūst arvien blīvāki. Latvieši kļūst kustīgāki, par to šaubu nav. Taču sacīkšu rindas arvien vairāk papildina tuvāku un tālāku ārvalstu skrējēji. Nereti tie ir mūsu kaimiņvalstu sportisti. Esiet pazīstami – lietuvieti Domantas Balsys jūs visticamāk redzēsiet pusmaratona startā visās astoņās sacensību norises pilsētās!

DOMANTAS BALSYS (28)

Valsts : Lietuva (Kauņa)

Nodarbošanās: ārsts ķirurģijas nodaļā, students Lietuvas sporta universitātē

Skrien: 11 gadus

Distance : 21km

Gaidītākais seriāla posms: Siguldas pusmaratons

Labākais rezultāts: 1:12:14 Viļņas maratonā (2015), 5. Vieta

Augstākais sasniegums: Lietuvas čempionāts maratonā, 3. vieta

Ieicienītākā nodarbe pēc finiša: dzert kolu, ēst junk food, pļāpāt ar draugiem.

Moto: Go as long as you can and get another step*

*Dodies, cik tālu spēj. Un tad vēl tālāk.

 

Sveiks, Domantas! Padalies  – kā sākās tavs stāsts par skriešanu?

Tas bija pirms 11 gadiem. Spēlējām ar draugiem basketbolu apmēram 3 kilometrus no vietas, kur dzīvojām. Ceļu mājup izdomājām veikt skriešus. Kad bijām jau pavisam tuvu sapratu, ka vēlos skriet vēl, atstāju draugus un turpināju. Atgriežoties mājās, kā reiz TV tika rādīta reklāma sacensībām “Run with Živilė Balčiūnaitė”. Pieteicos 10 kilometru distancei. Bija ļoti karsts, nebiju trenējies un vispār nebiju gatavojies. Neilgi pirms finiša līnijas vēmu, man bija briesmīgas galvas sāpes. Taču pēc šīs reizes finišā man bija pārliecība, ka nākošreiz būšu labāks un ātrāks. Tā skriešana kļuva par manu atkarību.

Finišējot 2017. gada Biržu pusmaratonā, kur ieguva 2. vietu

Un kā Tu uzzināji par skriešanas seriālu Bigbank Skrien Latvija?

Esmu biedrs vienā no skriešanas klubiem Lietuvā. Un viens no treniņu biedriem Ramunas piedalījās Bigbank Skrien Latvija posmos 2015. gadā un viņam ļoti patika. 2017. gadā, skrienot garos treniņus kopā, pārrunājām nākošā gada sacensību plānus, un viņš man ieteica braukt un pacīkstēties ar latviešiem jūsu skriešanas seriālā.

Totilas maratona finišā (2015) ar draugu Ramunas, kurš arī šogad piedalīsies Bigbank Skrien Latvija posmos.

Vai Tu jau iepriekš esi piedalījies kādās sacensībās Latvijā?

Nē, šī būs mana pirmā pieredze.

 

No Tavas vizītkartes tagad zinām, ka Siguldas skrējienu gaidi visvairāk. Bet vai ir kāds seriāla posms, par kuru domājot, kļūsti bažīgs?

Patiesībā mani mazliet baida viss seriāls kopumā 🙂 . Sākot jau ar to, ka nekad neesmu skrējis pie jums un viss būs pilnīgi jauns.  Šī būs arī pirmā sezona, kad, esot labā fiziskā formā, esmu izvirzījis mērķi startēt 8 skrējienos. Līdz šim parasti esmu gatavojies divām nopietnām sacensībām gadā – vienās startēju pavasarī, otrās – rudenī.

 

Izklausās pēc liela izaicinājuma pašam sev. Tātad varam likt sarosīties latviešiem, ka Tevi redzēsim visās astoņās pilsētā pusmaratona startā?

Ja nepārsteigs traumas – centīšos pieveikt visus seriāla posmus!

 

Piedalīties skriešanas seriāla posmos ir arī labs veids, kā iepazīt dažādas pilsētas. Vai ir kāda no seriāla norises vietām, kuru vēlies apskatīt visvairāk?

Visas astoņas man šķiet ir ļoti interesantas un skaistas – vēlos tajās ne tikai skriet, bet arī apskatīt ievērojamas vietas. Dažās jau esmu bijis iepriekš. Bet šis skriešanas seriāls dos man priekšrocību iepazīt māsu Latviju labāk :).

Vai esi plānojis šogad piedalīties vēl kādās citās skriešanas sacensībām – Lietuvā vai ārpus tās?

Tā kā mans 2018. gada galvenais mērķis ir pieveikt visus Bigbank Skrien Latvija posmus, citus svarīgus startus plānojis neesmu. Varbūt vienīgi kādās vietējās sacensības kā tempa treniņu. Apsveru domu par startu Biržai pusmaratonā, jo šajā dienā ir manas krustmeitas dzimšanas diena un esam plānojuši to svinēt šī pasākuma ietvaros. Vēl ar treniņbiedriem mums ir ideja par Nidas pusmaratonu, kurš ir īpašs ar to, ka notiek gar jūras krasta līniju.

Ar skriešanas kluba biedriem pirms Nidas pusmaratona – Lietuvas čempionāta pusmaratonā

Vai vari mums atklāt nedaudz savu treniņu režīmu – kā gatavojies sacensībām un to sezonai, kura vairs nav pārāk tālu?

Cenšos skriet sešas reizes nedēļā. Divās no dienām man ir tempa treniņi – intervālskrējieni vai skrējieni sacensību tempā. Vismaz vienu dienu skrienu garo treniņu. Taču tā kā manā darbā mēdz būt 24 stundu dežūras, tad no skriešanas man šīs ir atpūtas dienas. Dažreiz arī pēc šīm diennakts maiņām man nepieciešama brīva diena no treniņiem.

Domantas ikdiena slimnīcā

Un runājot par sacensībām – garajās distancēs skrējēji nereti piedzīvo lūzuma punktus. Un tad sākas īstā cīņa ar sevi. Kā pāri tiem tiec Tu?

Runāju ar sevi. Lietoju visus sliktos vārdus, kādus vien zinu 🙂 – tādā veidā motivēju to otru “es”, kurš nevis čīkst, bet var un grib saņemties. Reizēm šajos brīžos atceros sev svarīgus cilvēkus. Dažreiz tas palīdz, dažreiz – nē.

Finišs Visaginas pusmaratonā. Pirmās sacensības, atgriežoties pēc traumām – “Bija tik laba sajūta, ka varu skriet atkal . Un darīt to, pārstāvot vienu no lielākajiem skriešanas klubiem Lietuvā”

Arī Tava ikdiena izklausās saspringta un noslogota un tomēr esi gatavs daudz laika veltīt arī sportam. Ko skriešana Tev nozīmē?

Skriešana ir mana dzīve, tā padarījusi mani izveidojusi labāku un turpina mani uzlabot. Visi mani draugi skrien. Esmu pārliecināts, ka tikai tāpēc, ka skrienu, spēju būt daudz produktīvāks darbā un mācībās – varu strādāt ilgstošāk un vairāk, kad citi vairs nejaudā.

Ko Tu novēli visiem skrējējiem 2018. gadā?

Maksimāli izvairīties no traumām un saudzēt sirdi :)!

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Dzelžaini svarīgi!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk