Dalīties „LINDA SAMSONOVA: ŠOBRĪD PĀRBAUDU, VAI VARU VISU“

LINDA SAMSONOVA: ŠOBRĪD PĀRBAUDU, VAI VARU VISU

Radio Pieci.lv ētera personība Linda Samsonova uzskata, ka tas ir azarts atrast balansu starp bezrūpīgo dzīvi un saviem profesionālajiem mērķiem. Tā viņa arī dzīvo – baudot un strādājot. 

– Ar kādām sajūtām esi iesākusi šo vasaru?

– Katru gadu, vasarai sākoties, neatkarīgi no vecuma, ir sajūta, ka tā būs īpaša, tāpēc jau to visi tik ļoti gaida. Šovasar gribu vakara peldes, festivālus nedēļas nogalēs, kopīgu izbraucienu ar ģimeni uz Latgali, pirmo reizi pati kaut ko iestādīt dārzā, iemācīties spēlēt tenisu, atkal un atkal iemīlēties, izdarīt kaut ko traku, no kā mazliet ir bail. Bet izskatās, ka būs arī jāpastrādā.

-Tu šķiet esi mūžīgs pozitīvisma iemiesojums – kur tu rodi tik lielu dzīves enerģiju?

-Nezinu, kā var dzīvot citādāk. Kad tad, ja ne tagad?! Bērnībā vecāki cītīgi iestāstīja, ka varu visu, nu tad to arī pārbaudu. Dzīves enerģija manī varbūt ir tāpēc, ka neieciklējos uz slikto, bet mēģinu rast risinājumus. Pasmejos par sevi, cenšos pieņemt arī savas izgāšanās, bet pēc labi padarīta darba – atpūsties. Man daudz kas arī nepatīk un bieži gribas kādam iedzelt, bet ļoti labi strādā taktika – neatbildēt dusmās. Pēc brīža tās ir pārgājušas, un labas attiecības ir saglabātas. Ar pašiem tuvākajiem gan man neiet tik viegli…

-Tu savā Instagram profilā parādi to, kāda esi – vari apēst picu, bet tai pa laikā arī ej uz treniņiem. Kā tu atrodi šo balansu starp sevis palutināšanu un fiziskām aktivitātēm?

-Viena no dzīves baudām ir ēdiens, būtu muļķīgi sevi vienmēr ierobežot, turklāt visvairāk taču gribas to, ko sev aizliedz, ne tā? Bet labi justies un izskatīties arī gribas, jo tik jauni un  skaisti kā šodien laikam jau nekad vairs nebūsim. Man palīdz režīms – konkrētas dienas, kurās dodos uz zāli, un to nespēj ietekmēt gandrīz nekas (protams, šķēršļi un vilinājumi netrūkst), bet mans ķermenis ir pelnījis, lai par to rūpējos – būt spēcīgai, būt tonusā. Tas laiks, ko pavadu treniņā, ir arī kolosāla atslodze prātam. Treniņā atbrīvojos no visa liekā un nevajadzīgā manī, pēc tā uzlabojas garastāvoklis. Tas uzlabojas arī vēlāk, kad skatos spogulī un apzinos, ka neviena kūciņa labi būvētos pamatus nespēs iedragāt.

-Kas ir tavas iecienītākās fiziskās aktivitātes?

-Ja nav vētra, slapjdraņķis vai augstpapēžu kurpes, tad lielāko daļu gada pārvietojos ar velosipēdu, un vienmēr aizmirstu, ka tā arī ir fiziskā aktivitāte. Vasarā velku no skapja ārā skrituļslidas, un nav nekā jautrāka par badmintona turnīru draugu lokā. Un ļoti ceru, ka tad, kad došos uz pludmali, kādam tur līdzi būs volejbola bumba. 

-Cik liela nozīme tavā ikdienā ir ērtam apģērbam un apaviem?

-Vai es jau esmu atzinusies, ka vienmēr visur skrienu un kavēju? Tādēļ ērti apavi un apģērbs ir mani galvenie sabiedrotie, lai varu aši nokļūt visur, kur nepieciešams un neizkatītos muļķīgi. Skriet pa Vecrīgu augstpapēžu kurpēs nav ne ērti, ne glīti, tāpēc tās lai paliek īpašiem iznācieniem un svētkiem. Līdzīgi arī ar ērtu apģērbu – tas pats nemanāmi iekarojis vietu manā garderobē, jo aktīvu un darbīgu dienu aizvadīt vieglāk, ja nekas nekur nespiež un neberž. Tik labi, ka šis viss tieši šobrīd ir modē!

 

-Kas tevi vēl ikdienā iedvesmo un aizrauj? Šķiet, tu esi viens no tiem cilvēkiem, kas šodien nopērk lidmašīnas biļeti un rīt jau lido nezināmajā…

-Jā, tā tiešām arī ir, pēdējā ceļojuma biļetes tika nopirktas 10 dienas pirms lidojuma, bet tas aiz cieņas pret manu darbavietu un kolēģiem, taču, ja ļoti vajadzētu un būtu neticami labs piedāvājums, es noteikti izdomātu, kā atrisināt šo situāciju. Tieši tas arī mani aizrauj un iedvesmo – izfunktierēt, izlavierēt starp nopietno un atbildīgo, lai tiktu pie tā, kas dara mani laimīgu un smaidīgu. Tas ir azarts atrast balansu starp bezrūpīgo dzīvi un saviem mērķiem, kas sasniedzami darbos.

-Tavs draugs tev šķiet liels atbalsts visos tavos piedzīvojumos – ko jums vislabāk patīk darīt kopā?

Tā tiešām ir! Ļoti paļaujos uz Miku, un tieši kopā ar viņu man dzīvē pavērušās jaunas iespējas un izaicinājumi. Vislabāk kopā mums patīk baudīt. Visu! Ēdienus, ceļojumus, koncertus, aktīvo atpūtu un arī tās dienas, kad neko negribas. Man ir prieks, ka mums sakrīt tas, ko sagaidām no ceļojumiem – atklāt jaunas vietas, garšas un kultūras, iet un redzēt, gulēšanu pie baseina atstājot pēdējā plānā. Nesen draudzene izteicās, ka vajag organizēt traku meiteņu ceļojumu bez tiem čaļiem, bet es nodomāju: “Nē, es gan gribu tur nokļūt tieši ar Miku!” Pārsvarā mūsu vienīgie strīdi ir par to, kur doties paēst vai ko pagatavot mājās.

Teksts: Liene Pālēna. Foto: no personīgā arhīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Jauno tehnoloģiju priekšrocība

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk