Dalīties „MAREKS KUHAĻSKIS: MĒĢINĀT UN VĒLREIZ MĒĢINĀT“

MAREKS KUHAĻSKIS: MĒĢINĀT UN VĒLREIZ MĒĢINĀT

Mareks Kuhaļskis ir viens no jaunajiem Latvijas BMX talantiem, kurš šogad jau otro gadu piedalījās nozīmīgajās BMX sacensībās Simple Session, kuras norisinājās Rīgā. Šogad Mareks tās noslēdza ar ievērojamu rezultātu – septīto vietu. Lasi jaunā BMX braucēja ieteikumus, kurus ņemt vērā, ja vēlies sākt braukt ar BMX, un uzzini, ko Mareks novēl visiem jaunajā mācību gadā.

– Tevi dēvē par vienu no jaunajiem BMX talantiem. Kā ir ar to sadzīvot ikdienā? Vai tavas mācības šo gadu laikā no tā nav cietušas?

– Jā, es jūtu, ka pēdējo divu gadu laikā cilvēkiem ir palielinājusies interese par manām ikdienas gaitām. Domāju, ka tas tāpēc, ka diezgan aktīvi cenšos publicēt bildes instagramā, jūtu arī, ka sekotāju skaits tur palielinās ik dienas. Pavasarī skolā bija nedaudz grūtāk, jo šogad beidzu devīto klasi un bija jāgatavojas eksāmeniem. Bija daudz mazāk laika, lai braukātu ar riteni.

– Vai tev ir bijis kaut kas jāupurē, veidojot profesionāla sportista karjeru? Pieņemu, ka tev nav tik daudz brīva laika kā vienaudžiem, kas nenodarbojas ar sportu tik augstā līmenī.

– Protams, ir tādi posmi, kad nav vaļas pavadīt laiku ar draugiem, jo ikdienu aizņem treniņi, sacensības vai, piemēram, fotosesijas un intervijas. Bet man tas viss patīk, tas man ir svarīgi, un, ja ļoti grib, vienmēr var atrast laiku arī draugiem un citām lietām.

– Kā laiks, ko velti treniņiem un sacensībām, ietekmē pārējās tavas prioritātes un pienākumus? Piemēram, cik daudz tev sanāk kavēt skolu un kā uz to raugās skolotāji un vienaudži? Kā atrast līdzsvaru starp visām šīm lietām?

– Es katru dienu mēģinu kaut ko sasniegt gan skolā, gan sportā. Protams, mans pienākums ir pabeigt skolu, bet mans pienākums ir arī labi braukt ar riteni. Patiesībā vēl par savu pienākumu es uzskatu uzturēt aktīvu sociālo dzīvi instagramā, jo arī tas ir ļoti noderīgi mūsdienās. Skolu treniņu vai sacensību dēļ es nekavēju. Līdzsvars veidojas dabiski: skola un treniņi ir galvenās lietas, uz ko koncentrējos.

– Tu esi teicis, ka BMX ir tava dzīve.

– Jā, nekas nav mainījies, tā uzskatu arī šobrīd.

– Cik daudz laika no tavas dienas/nedēļas aizņem treniņi un sacensības?

– Treniņi ar riteni ir vismaz trīs reizes nedēļā. Arī mans tētis ir liels atbalsts man – visu laiku mudina uz treniņiem un sacensībām. Pavisam nesen, 17. augustā, biju sacensībās Baltic Games Polijā.

– Kā tu gatavojies jaunajam mācību gadam?

– Vēl neesmu sācis gatavoties. Kā jau minēju, šogad pabeidzu devīto  klasi, un sākšu mācīties jaunā skolā. Ir neliels uztraukums, jo būs jauna vide un cilvēki.

– Kāds būtu tavs vēlējums visiem tiem, kam 3. septembrī atkal jāsāk mācīties?

– Gatavojieties jauniem izaicinājumiem, pārvariet tos un parādiet sevi no labās puses!

– Ko tu ieteiktu jauniešiem, kas arī vēlas pievērsties profesionālajam sportam? Ar ko viņiem jārēķinās? Vai būs kādas grūtības, izaicinājumi, ar ko viņiem nāksies saskarties tieši tavā sporta veidā?

– Manuprāt, galvenais, ir braukāt, lai redzams progress. Un uztvert to nopietni. Mēģināt, mēģināt un vēlreiz mēģināt. Iespējams, nav viegli atrast sponsorus, bet šeit atkal vēlos uzsvērt un runāt par instagramu. Ja braucējam jau ir iekrājies respektējams sekotāju skaits, piemēram, 500 sekotāju, tad tas jau ir labi.

– Tu arī šogad piedalījies Simple Session. Kādi ir tavi iespaidi un izjūtas salīdzinājumā ar pagājušo gadu?

– Var redzēt rezultātu, jo šogad no 40 braucējiem es finālā ieguvu septīto vietu, bet tāpat mērķi man ir augstāki, tāpēc startēšu arī nākamgad. Šogad jutos daudz drošāk nekā pērn, iespējams tāpēc, ka pēdējos mēnešus daudz laika pavadīju ar profesionāļiem, no kuriem var daudz mācīties. Jūtu lielāku pārliecību, jo apzinos savas spējas.

– Kāds, tavuprāt, ir izcils BMX braucējs?

– Ar labu stilu, kas ir atšķirīgs no citiem. Ir arī tādi braucēji, kuri vienkārši traki brauc, bet viņiem nav stila. Manuprāt, tas neizskatās labi.

– Ko tu vēlies sasniegt šajā sporta veidā?

– Vēlos piedalīties sacensībās Amerikā, piemēram, XGAMES. Ļoti gribētu braukt kādā no profesionāļu komandām, bet vēl jau esmu juniors.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

KRAMPJI. KĀ IZVAIRĪTIES NO NEVĒLAMĀM SEKĀM?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk