Dalīties „Marta Kamēlija Levinska: Volejbolam manā dzīvē ir milzīga loma!“

Marta Kamēlija Levinska: Volejbolam manā dzīvē ir milzīga loma!

Volejboliste Marta Kamēlija Levinska atzīst, ka mīlestība pret volejbolu viņai radusies pakāpeniski. Tā nebija mīlestība no pirmā bumbas sitiena, tomēr šobrīd viņa vairs nespēj iztēloties savu nākotni bez šī sporta veida.

– Kādas emocijas Tev šī vasara ir devusi un ar kādām sajūtām gaidi jauno sezonu?

– Vasara ir bijusi ļoti laba. Jūlijs bija brīvāks, tādēļ varēju pavadīt vairāk laika ar draugiem. Šobrīd aktīvi trenējos un gatavojos jaunajai sezonai, ko gaidu ar nepacietību.

– Kad un kādēļ sākās Tavs ceļš kā volejbolistei?

– Volejbolu sāku spēlēt pirms astoņiem gadiem. Atklāti sakot, no sākuma šķita, ka šis sporta veids nav domāts man, bet, aizbraucot uz vasaras volejbola nometni, pilnībā mainīju savas domas un iemīlējos komandā un volejbolā. Daudzi manas ğimenes locekļi ir spēlējuši volejbolu, tādēļ manu lēmumu to pamēģināt ļoti atbalstīja. Šobrīd volejbolam manā dzīvē ir milzīga loma, nevaru iedomāties savu ikdienu bez tā.

– Ko praktiski nozīmē spēlēt volejbolu profesionālā līmenī? Ko tas no Tevis ir prasījis?

– Spēlēt volejbolu profesionāli nozīmē ļoti regulāri trenēties un censties padarīt sevi stiprāku gan fiziski, gan emocionāli. Tas no manis ir prasījis ļoti lielu izturību un pacietību. Lai sasniegtu labus rezultātus, jāiegulda daudz laika un darba.

– Kā Tu spēj apvienot profesionālo sportu ar mācībām skolā un brīvo laiku?

– Sportu apvienot ar skolas apmeklēšanu nav viegli. Visgrūtāk to ir izdarīt tad, kad nometnes un sacensības ir skolas laikā, jo pēc tam nav viegli panākt iekavēto. Aktīvās sezonas laikā man brīvais laiks ir tikai dažās nedēļas nogalēs, kad nav sacensību. Ja tomēr man ir kāda brīva diena, tad pavadu to ar ģimeni vai draugiem.

– Lai gan Tev nav daudz brīvā laika, tomēr kā Tu atpūties un uzņem enerģiju?

– Sezonas laikā, kad esmu nogurusi no treniņiem, man brīvajā laikā patīk darīt vienkāršas lietas, piemēram, skatīties filmas vai arī braukt ciemos pie draugiem.

– Tā kā esi sportiste, Tev noteikti ir svarīgi, kādu apģērbu izvēlies. Pastāsti, kādi ir Tavi personīgie kritēriji, izvēloties apģērbu sportiskām un brīvā laika aktivitātēm?

– Parasti izvēlos apģērbu, kas atbilst mana auguma parametriem, jo nereti bikses vai kreklu roku garums man ir par īsu. Ļoti svarīgs ir arī dizains, cenšos dažādot savu garderobi – divu līdzīgu apģērba gabalu manā garderobē nav. Pēdējā laikā dodu priekšroku krāsainākam apģērbam. Sports ir ļoti ietekmējis manu dzīvi, tādēļ arī lielāko daļu brīvā laika arī pavadu sporta apģērbā, jo tā ērtumu nekas cits nevar aizstāt.

– Kādi ir Tavi personiskie un profesionālie mērķi nākotnei?

– Nākotni vēlos turpināt saistīt ar volejbolu. Mans mērķis ir iegūt stipendiju kādā no Latvijas vai ārvalstu skolām. Būtu lieliski, ja es varētu turpināt spēlēt volejbolu pēc studijām kādā no ārzemju klubiem.

– Tu esi Sportland kampaņas “Atpakaļ nākotnē” vēstnese. Kādu Tu iztēlojies mūsu planētas nākotni?

– Nākotne, manuprāt, daudz neatšķirsies no tā, kā dzīvojam tagad. Protams, tehnoloģijas būs vēl vairāk attīstījušās, taču cilvēku vērtības un ikdiena nebūs daudz mainījusies. Iespējams, ka atvaļinājumā dosimies uz Marsu.

Teksts: Liene Pālēna. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

“Mēs ar brāli kolosāli” tandēms: Viss spēks ir ģimenē!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk