Dalīties „Mārtiņš Sesks : Man šogad nav bijis nevienas vieglas uzvaras“

Mārtiņš Sesks : Man šogad nav bijis nevienas vieglas uzvaras

Mārtiņš Sesks brauc zem LMT Autosporta Akadēmijas komandas karoga kā rallija ekipāžas pilots un aizpagājšgad, 17 gadu vecumā kļuva ne tikai par visu laiku jaunāko Latvijas čempionu rallijā, bet arī par Latvijas čempionu auto šosejā “Kumho Challenge Super 1600” klasē, tāpat arī Mārtiņš 2016. gadā ieguva prestižo Kolina Makreja speciālbalvu.

Mārtiņš mācās un dzīvo Liepājā. “LMT Autosporta Akadēmijas” pilots bijis Eiropas junioru čempionāta visu laiku jaunākais dalībnieks, turklāt jau savā debijas reizē, 2016. gadā ierakstīja vārdu čempionāta vēsturē, uzvarot trijos ātrumposmos. Šogad Mārtiņš brauc visu Eiropas rallija čempionāta sezonu un šobrīd ir izteikts līderis savā klasē. Tikko kā uzvarējis Čehijas ERČ rallija posmu savā klasē, kas ir viņa otrā uzvara Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) posmā Junior U27 ieskaitē. Viņš ir pirmais rallija braucējs Latvijas vēsturē, kam ir pilntiesīgs auto rūpnīcas komandas atbalsts. Viņs brauc ar Opel rūpnīcas atbalstu. Šogad Mārtiņš Sesks ar pilotu Renāru Franci debitēja arī Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā, kas ir ikviena rallija braucēja sapnis un Mārtiņš šo posmu vērtēja kā lielisku pieredzi un ieskatu nākotnē.

– Čau, Mārtiņ !Kā sācies jaunais mācību gads? Vai mācības jau pilnās burās, vai vēl notiek tāda lēna iešūpošanās?

– Jaunais mācību gads iesācies neparasti, jo esmu sācis studijas tālmācībā. Tā kā ir nedaudz citādi nekā ierasts.

– Un kā pagāja tava vasara?
– Vasara šogad bija ļoti forša, it sevišķi dzīvojot Liepājā, kad vienmēr blakus ir jūra. Lai gan jāatzīst, ka jūrā biju vien pāris reižu. Principā mana vasara pagāja sacensībās: divas nedēļas – prom, divas –mājās.

– Starp citu – kā mainās tavs treniņu režīms, atsākoties mācībām? 
– Esot neklātienes studentam, tas grūtības nesagādā, un treniņā varu ierasties bez problēmām. Protams, drīz, sākoties studijām, būs nedēļas, kad būs jādzīvo Rīgā un jāmācās, taču tam treniņu procesu nevajadzētu iespaidot.

 – Mani arī interesē, kā tava atpazīstamība ietekmē ikdienu mācībās? Nav pārāk daudz uzmanības, vai arī visi ir draudzīgi, esi viņiem savējais, un sportiskie sasniegumi nekādā ziņā neietekmē?
– Šobrīd situācija ir mainījusies, vidusskola absolvēta, bet studijas vēl īsti nav sākušās. Bijušie skolasbiedri jau bija pieraduši, ka esmu sportā, un tie vairāk bija intereses jautājumi un vēlme uzzināt kaut ko, kas nav publiski pieejams. Tāpēc, ka uzvarēju rallijā, neviens ar mani bildēties vairāk nekā ikdienā nevēlējās. Ar skolotājiem sapratos, situācija bija zināma, ka sacensību dēļ kaut ko
kavēju, bet visu nokārtoju, un izlaidums bija.

– Vai tev bez rallija ir vēl kādas aizraušanās, ko dari brīvajā laikā?
– Ar hobiju ir tā: ja tas nav rallijs, tad braucu ar visu, ko var. Principā dzīvoju savā sportā, un man tas ļoti patīk! Biju sācis spēlēt tenisu un skvošu, bet nav tik vienkārši atrast spēles biedrus.

– Kas šosezon vēl palicis tāds nozīmīgs izdarāms? Gads iet uz otru pusi – varbūt vēl palicis neizpildīts kāds mērķis?
– Lielākais mērķis ir finišēt šo Eiropas čempionāta sezonu tā, lai paši varam būt ar to apmierināti. Tas nav tikai rezultātu ziņā, bet arī būt apmierinātiem ar savu sportisko izaugsmi. Tas man ir ļoti svarīgi!

– Ja atskatās uz jau piedzīvoto šajā gadā. Kas bijis vislielākais izaicinājums vai visgrūtāk nākusī uzvara?
– Man šogad nav bijis nevienas vieglas uzvaras, katrs rallijs ir bijis milzīgs izaicinājums. Vienmēr pretī bijuši spēcīgi pretinieki un sarežģīti trases apstākļi, un tas šo sezonu padara aizraujošu. Ceru, ka tādas būs visas turpmākās.

– Kas tevi visvairāk motivē jauniem sasniegumiem? Kur tu smelies iedvesmu tiekties augstāk un sasniegt vēl vairāk?
– Motivācija ir tajā, ka, analizējot datus un video no sacensībām, saprotu, ka nekas nebūt nav izcili un ir jāturpina strādāt. Jācenšas sasniegt maksimumu. Iedvesmu neesmu meklējis, iedvesma rodas, izvirzot katru nākamo mērķi, pēc kā tiekties. Šogad katras sacensības bija kas jauns. Es vienmēr gaidu nākamo ralliju, gaidu jaunus izaicinājumus. Šogad to ir bijis ārkārtīgi daudz, bet man vajag vēl!

– Kas tev visspilgtāk palicis atmiņā no pirmajām sacensībām un pirmā treniņa?
– Pirmajās lielajās rallija sacīkstēs 300 metrus no pirmā starta iebraucu grāvī – tā sākās mana karjera. Protams, rezultāta ziņā sacensības bija beigušās, bet turpinājām braukt, un bija vēl daži piedzīvojumi! Biju diezgan pārdedzis un uztraucies pirms starta, bet bija iemesls – pirmais rallijs.

– Vai tev rallijs iepatikās uzreiz, vai arī sadraudzējāties lēnām? Kā tas notika?
– Tētis un ģimene bija šajā sportā jau ilgi pirms piedzimu, tāpēc autosports arī bija tas, kas uzreiz bija zināms un saprotams. Uzaugu starp mašīnām, un tas vienkārši likās pašsaprotami, ka man ir jābrauc rallijā. Man patīk tas, ko daru!

– Ko tu novēli katram izdarīt šajā rudenī?
– Atbraukt oktobrī uz Liepāju, nesteidzīgi pavērot rudenīgo saulrietu un izjust Eiropas rallija čempionāta pēdējā posma* gaisotni. Iepriekšējos Eiropas rallija čempionāta posmos bija ātrumposmi, ko atcēla, jo trasē bija par daudz skatītāju. Gribētos, lai Latvijā arī cilvēki nāk un atbalsta savējos, lai trasē var redzēt Latvijas karogus. Tas papildus rada svētku izjūtu.

*Eiropas rallija čempionāta pēdējais posms notiks Liepājā, no 12. – 14. oktobrim

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Valmieras maratonā uzvar Serjogins un Sokunova

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk