Dalīties „Nedēļas nogale atnes lieliskus rezultātus latviešu autosportistiem ārzemēs“

Nedēļas nogale atnes lieliskus rezultātus latviešu autosportistiem ārzemēs

Šī bija viena no panākumiem bagātākajām nedēļas nogalēm kausu ziņā Latvijas pārstāvjiem tādos autosporta veidos kā autokross, drifts, rallijkross un autošoseja.

Fotoattēlā Jānis Eglīte

Ar lieliskām uzvarām priecēja Ervins Grenčs un Justs Grenčs startējot Eiropas autokrosa posmā Francijā, divkārtējais Latvijas drifta čempions Jānis Eglīte parūpējās par savu līdzjutēju gavilēm uzvarot prestižo Drift GP posmu Zviedrijā. NEZ Rallijkrosa čempionāta otrajā posmā Lietuvā, Vilkiču trasē Super 1600 klasē Edijs Ošs guva otro vietu, Roberts Vītols 3.vietā un 2000 klasē vēl vienu trešo vietu Latvijai ieguva Māris Druva. Savukārt vienīgā latviešu ekipāža, kas piedalījās Lietuvā, kūrortpilsētā Palangā notikušajās autošosejas izturības sacensībās „Eneos 1006 km powered by Hankook” D2 klasē izcīnīja 2.vietu (komandas piloti: Artūrs Batraks, Vilnis Btraks un Konstantīns Calko).

Latvijas autokrosa braucēji Ervins un Justs Grenči guvuši uzvaras katrs savā klasē Eiropas autokrosa čempionāta kārtējā posmā Francijā.

Senžoržas trasē Ervins Grencis SuperBuggy klasē finālā izcīnīja uzvaru, aiz sevis atstājot mājinieku Florenu Tafani un Eiropas čempionu Berndu Štūbi. Grencis nedēļas nogalē bija neapturams, izcīnot uzvaras laika kontrolē, visos trijos kvalifikācijas braucienos, pusfinālā un vēlāk arī finālā – izcils sniegums!

Fotoattēlā Ervins Grencis

JuniorBuggy klasē Justa Grenča ceļš pēc uzvaras bija sarežģītāks. Uzvarējis laika kontrolē, Justs pirmās kvalifikācijas pirmajā aplī piedzīvoja izstāšanos. Startējot no pēdējās vietas otrajā kvalifikācijā juniors pakāpās uz piekto vietu. Trešajā kvalifikācijā latvietis jau otrajā vietā. Finālā Justs paveica gandrīz neiespējamo, izcīnot uzvaru, par pāris sekundēm apsteidzot Timofeju Ovčarovu. Trešās vietas ieguvējs Adams Prokops sakauts par 14 sekundēm, bet tālākie sekotāji zaudēja gandrīz pusminūti. Līdzšinējais kopvērtējuma līderis Matvejs Furažkins finišā tikai sestais, zaudējot Grencim 35 sekundes.

Abu Grenču Francijas posma rezultāti ievērojami uzlabo viņu cīņu par Eiropas čempiontituliem. Ervins Grencis šobrīd kopvērtējumā savā klasē ir 2.vietā, bet Justs – pirmajā.

Divkārtējs Latvijas drifta čempions Jānis Eglīte uzvar Zviedrijā, Eklistunas trasē notikušajā Drift GP posmā.

„Aizbraucu, jo gribēju vēlreiz visiem parādīt, ka esmu vislabākajā formā un varu uzvarēt. Tehniski viss ritēja kā plānots, esmu priecīgs un lepns par šiem panākumiem un vislielāko paldies par atbalstu un ticību maniem spēkiem gribu teikt savai ģimenei,” tā uzreiz pēc atgriešanās dzimtenē sacensības komentē pats Jānis Eglīte.

Jānis šogad koncentrējas uz Latvijas un Baltijas čempionātu ieskaitēm, taču vēl viņš plāno startēt vēl vienā Drift GP posmā Vācijā, kas notiks pēc 2 nedēļām. Šajā nedēļas nogalē Jāni redzēsim Biķernieku trasē sacensībās „Drift Masters GP”.

NEZ Rallijkrosa čempionāta otrajā posmā Lietuvā, Vilkiču trasē Latvijas sportisti tika pie trim pjedestāliem.

NEZ Super 1600 klasē Edijs Ošs guva otro vietu, bet pirmā posma uzvarētājs Roberts Vītols pēc sarežģītas dienas sasniedza trešo vietu. Uzvaru guva daudzsološais lietuvietis Roks Baciuška, kurš demonstrēja pārliecinošu sniegumu.

NEZ 2000 klasē Māris Druva sasniedza trešo vietu. Citiem latviešiem šoreiz pietrūka veiksmes: NEZ 2000 klases vienā no pusfināliem Kristaps Grunte piedzīvoja ātrumkārbas defektu, atrodoties brauciena līderpozīcijā. Arī Juris Spīķis savā pusfinālā bija līderis, līdz divus apļus pirms finiša viņa Ford Puma piedzīvots pusass plīsums. Latvijas komanda šajā posmā trešajā vietā.

Pilnpiedziņas kausa izcīņas klasē Jānis Veģeris nekvalificējās finālbraucienam.

Vienīgā latviešu komanda, kas piedalījās Lietuvā, Palangā notikušajās šosejas izturības sacensībās „Eneos 1006km powered by Hankook”, D2 klasē, izcīnījusi 2.vietu.

„Mēs ar Artūru sazvanījāmies un izlēmām startēt šajās lieliskajās sacensībās kopā. Izturības sacenībās svarīga stabilitāte un mums izdevās nokļūt līdz finišam 2.vietā, kas ir lielisks sasniegums komandai, kas pirmo gadu startē šāda veida sacensībās. Tehniski gan negāja pavisam gludi, jo sacensību vidū apmēram pusotru stundu stāvējām boksos un risinājām problēmas, kas bija saistītas ar kardānu. Tas izdevās un atgriezāmies trasē,” tā par startu Palangā komentē Konstantīns Calko.

Fotoattēlā mūsējo trio Palangā

Komands braucēji bija Artūrs Batraks, Vilnis Batraks un pieminētais Konstantīns Calko, kas ir arī pirmais latviešu autošosejas braucējs, kurš šogad startēja prestižajās LeMans sacensībās Francijā. Savukārt Artūram Batrakam šis ir tāds kā izrāviena gads – beidzot vairāki pjedestāli startējot gan minišosejā, gan arī autošosejas sacensībās.

Vaicāts par turpmākiem kopīgiem plāniem komandas „Flash racing” sastāvā, Konstantīns atturas no komentāriem, taču šis kopējais sasniegums noteikti iedvesmo visu komandu turpmākajām cīņām un panākumiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Jonass un zāģa jauda

Pauls Jonass ir ne vien Latvijā populārākais un ātrākais motokrosists, viņa vārds ir labi zināms visā pasaulē. 2017. gadā Pauls…

Nākamais raksts:

Skaitļi un fakti: Latvijas skrējēja ģeogrāfija

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk