Dalīties „Ozolu ģimene tic un zina, ka sapņi piepildās“

Ozolu ģimene tic un zina, ka sapņi piepildās

Piedalīties skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija 8 posmos visai ģimenei kopā bija Ozolu ģimenes 2017. gada sapnis, kas šķita neiespējams. Nu aiz muguras jauni rekordi, neaizmirstamas emocijas un stipra pārliecība – ja kaut ko ļoti vēlas, viss var notikt!

 

Gadam tuvojoties izskaņai un atskatoties uz noskrietajiem kilometriem, mūs māc ziņkāre – kāda atmiņā paliks šī aizvadītā Bigbank Skrien Latvija sezona?

Mamma Baiba: Ar neizdzēšamām emocijām – pozitīvām un uzlādējošām. Skrējieni mūsu ģimeni saliedēja vēl vairāk. Caur grūtībām iepazinām viens otru, kļuvām stiprāki, rūdītāki un mūsu pacietības un izturības mērs noteikti ir audzis. Skrējieni mūs ļoti iedvesmojuši būt aktīviem. Tas ir tik fantastiski, ka varam būt vienoti, vienlaikus ieguldot katrs savā veselībā.

Tētis Māris: Ar kārtīgu izbraukāšanos pa Latvijas visām malām!

Gustavs (6 gadi) : Paliks atmiņā ar to, ka vairākas reizes ieguvu 3. vietu. Un ar šokolādes pienu finišā – tas man ļoti garšoja!

Anna (11 gadi) : Ar medaļām un  jauniem draugiem!

Austra (4 gadi): Ar finiša dāvaniņām un ar to, ka deva ēst!

 

Bet kurš no seriāla posmiem visspilgtāk palicis prātā?

Mamma Baiba: Mums visiem ļoti patika Rēzeknes posms. Vispirms jau tāpēc, ka tā bija pilsēta, kurā bijām pirmo reizi. Otrkārt, šis man bija ļoti zīmīgs posms, jo uzzināju, ka gaidāma vēl viena ģimenes atvase – meitiņa Grieta, un bija jāizlemj – turpināt startēt vai palikt līdzjūtējos. Vēl nostaļģiskas atmiņas uzjundīja skrējiens pa Kuldīgas ieliņām – šajā pilsētā pirmo reizi biju, kad iepazinos ar vīru Māri. Šeit dzimis arī mūsu pirmais dēls Jēkabs.

Ozolu ģimenes atvases Rēzeknes pusmaratonā

Kārlis (13 gadi) : Visvairāk patika Rēzeknē – tur uzrādīju gan savu labāko sezonas rezultātu, gan arī patika labā organizētība – sacensības notika raiti, bez kavēšanās, trase un sacensību centrs – viegli pārskatāms.

Marta (15 gadi) : Ventspilī bija visinteresantāk. Atceros šīs brīvdienas kā ļoti siltas, piepildītas un piesātinātas ar izklaidēm.

 

Padalieties un palielieties ar ģimenes sportisko sniegumu – kuram šosezon veicās vislabāk?

Mamma Baiba: Veiksmīgākais šķiet ir bijis Daugavpils un Jelgavas posms – Gustavs ieguva trešo vietu savā vecuma grupā. Martai Daugavpilī bija labākais viņas rezultāts. Bet visvairāk savus rezultātus ir uzlabojis Kārlis.

Jelgavas nakts pusmaratons

Augstākais sasniegums jūsu ģimenē 2017. gada sezonā?

Mamma Baiba: Tas, ka varējām startēt, piedalīties un pieveikt skrējienus visi kopā. Katrs no braucieniem uz 8 dažādām Latvijas pilsētām mums bija kā svētki, kad, noliekot ikdienas darbus malā, baudījām kopābūšanu.

Marta (15 gadi) : Pateicoties iespējai, ka pilnīgi visa ģimene varējām piedalīties skriešanas seriālā,  esam kļuvuši sportiskāki, azartiskāki un arī motivētāki skriet vairāk un ātrāk.

 

Vai sezonas garumā pirms vai pēc posmiem esat ieviesuši kādu interesantu tradīciju, ko darāt, lai starts būtu veiksmīgāks?

Mamma Baiba: Mēs visi kopā pirms skrējieniem iesildījāmies, bet pēc finiša – atsildījāmies. Pieveicot katru posmu, uzņēmām fotogrāfijas ar medaļām.

Jēkabs (19 gadi) : Mums bija tradīcija pēc skrējieniem – pēc veiksmīga starta devāmies kopīgās pusdienās!

Kārlis (13 gadi) : Pirms starta padzeros un apsēžos, lai enerģija aiziet uz kājām. Vēl palēkāju un tad skrienu!

 

Varbūt sezonas garumā esat atklājuši savā ģimenē vislabāko spēcinošo pirmsstarta brokastu recepti un padalīsieties?

Mamma Baiba: Mūsu brokastis ir diezgan klasiskas – auzu pārslu putra ar banānu un ābolu. Braucienos ņēmām līdzi rudzu maizi un sieru, un našķojāmies ar mūsu iecienītajām rīsu galetēm.

Jēkabs (19 gadi) : Es pirms starta parasti neko nevarēja ieēst :)!

 

Aizdomājos par piemiņas medaļām. Jau vienam cilvēkam, cītīgi skrienot visu sezonu, iekrājas tāda prāva kaudzīte. Toties jūs pēc katra posma  mājās atgriežaties ar krietnu žūksni – ko ar tām darāt – katrs karina savā istabā vai ir kāds goda stūrītis tām?

Mamma Baiba:  Puikām ir pie divstāvu gultas piekarinātas, katram savā vietā, lai nesajūk.. Mums ar Māri, Rūtai un meitenēm – karājas pie drēbju pakaramo stieņa skapī. Kā atveram skapi, tā medaļas atgādina par paveikto un skaisto skriešanas gadu. Matīsam ir savs pievilkšanās stienis, kur karājās visas viņa airēšanas un citu sporta disciplīnu medaļas

Anna (11 gadi) : Medaļas stāv skapī, atverot to, tās atgādina par skrējieniem un pagājušo gadu.

Jēkabs (19 gadi) : Patlaban studēju un dzīvoju Rīgā un vienu no medaļām man katru dienu ir virsjakas kabatā.

 

Varbūt šogad jūsu ģimenē noticis kāds īpaši nozīmīgs notikums?

Tētis Māris: Meitiņas Grietas piedzimšana 30. oktobrī!

Mamma Baiba: Māris kopumā zaudēja 12 kg, kas viņam ir milzīgs sasniegums. Tāpat kā ātrums, kuru viņš sasniedza Rēzeknes pusmaratona distancē. Šis gads mums bijis notikumiem bagāts un krāšņs. Ik pa laikam iedomājos – vai nākošais būs tikpat brīnumiem pilns?!

Jēkabs (19 gadi) : Tas, ka šogad varējām visa ģimene skriet kopā!

 

Kas padomā saistībā ar jauno sezonu – startēsiet? Ko darīsiet citādāk ?

Anna (11 gadi):  Ļoti vēlētos piedalīties arī nākošajā gadā! To, ko darīšu citādāk – startā nostāšos priekšā, neklausīšos, ko runā apkārtējie, un vairāk koncentrēšos skrējienam.

Ernests (9 gadi): Noteikti! Skriešu distanci tā, lai beigās var uzsprintot!

Matīss (17 gadi):  Startēšu, ja būs iespēja! Centīšos apvienot ar 12. klases beigšanu un pamatnodarbošanos – muzicēšanu un kanoe airēšanu.

 

Uz sarunu esam jūs noķēruši gada steidzīgākajā, bet arī skaistākajā laikā. Pastāstiet, bez kā nav iedomājams Ozolu ģimenes Ziemassvētku vakars?

Mamma Baiba: Mūsu ģimenes Ziemasvētku vakars nav iedomājams bez Ziemsvētku dievkalpojuma apmeklējuma un vienkāršām svētku vakariņām, kuras iesākam ar lūgšanu un Dieva maizīšu laušanu.

Tētis Māris: Bez rasola!

Anna (11 gadi) : Ziemassvētkos visa ģimene ir kopā un citādāk nav iespējams!

Ernests ( 9 gadi) : Bez egles, dāvanām un salaveča!

Kārlis (13 gadi ) : Bez rasola un gaļas!

 

Kā neaizmirstamākais no 2017. gada mums visiem paliks fakts, ka ir vērts ticēt saviem sapņiem. Tie piepildās.

 

Ko gada nogalē novēlat piedzīvot katrai ģimenei?

Mamma Baiba: Novēlam nemeklēt dāvanas veikalos, bet uzdāvināt emocijas un piedzīvojumus. Atrast laiku sev, savai ģimenei, draugiem un līdzcilvēkiem. Būt sirds cilvēkiem, kas ceļ Latviju un padara to siltāku ar savu sirds siltumu.

Tētis Māris: Izbaudīt kopā būšanu!

Anna (11 gadi) : Novēlu nestrīdēties un būt saticīgiem! Lai visiem ir mērķis, uz ko tiekties!  Un vēl – lai katrs dara , ko grib!

Austra (4 gadi): Novēlu katrai ģimenei kopā uzcept piparkūkas !

Marta (15 gadi) : Piedzīvot brīnumu!

 

Vai esat jau padomājuši, ar kādu motivāciju skriesiet 2018. gadā?

Mamma Baiba: Skriešu ar moto, ka ikvienu ne tik labu dienu var uzlabot, ja skrien un domā labas domas. Vēlos skriet ar vēl lielāku jaudu un darīt to vairāk kopā ar vīru.

Tētis Māris: Skriešu, lai izkustētos!

Kārlis (13 gadi) : Noskriet ātrāk par līdzšinējiem rezultātiem.

Anna (11 gadi) : Skriešu ar mērķi iekļūt pirmajā trijniekā!

 

Tikai pārbaudījumos mēs uzzinām, kā katrs no mums rīkojas, ko var sagaidīt, vai -kā varam atbalstīt.

 

Vēl citi Ozolu ģimenes 2017. gada nozīmīgākie momenti:

  • Jēkabs pabeidza vidusskolu un iestājās augstskolā.
  • Visa ģimene kopā piedalījāmies iešanas sacensībās – nogājām 10.5 km.
  • Matīss Pasaules čempionātā kanoe airēšanā ieguva 10.vietu
  • Māris noskrēja 18km 18.11.2017.
  • Ernests futbola komandā no Attīstības grupas tika pārcelts uz Elites grupu.
  • Anna ar Martu abas šogad tikai divatā (parasti mēs ejam visa ģimene, nu jau 7 gadus ) devās ar svētceļnieku grupu svētceļojumā no Jelgavas uz Aglonu (~ 320km )
  • Matīss ar draugu ar stopiem aizbrauca muzicēt uz Vāciju.
  • Baiba ar Māri nosvinēja savu 20. kāzu jubileju.
  • Marta piedalījās bērnu ar īpašām vajadzībām nometnes organizēšanā

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Andris Vaņins - Latvijas labākais futbolists

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk