Dalīties „PAULA DUNDERE: MUMS BIEŽĀK VAJAG APSTĀTIES“

PAULA DUNDERE: MUMS BIEŽĀK VAJAG APSTĀTIES

Dziedātāja un vlogere Paula Dundere ar nepacietību gaida rudeni, kad uzsāks studijas. Paralēli tam viņa turpinās dziedāt, vlogot un vakaros skrituļot – tieši tā ir nodarbe, kas viņai vislabāk palīdz sakārtot domas.

– Kāda ir bijusi Tava vasara un ar kādām sajūtām gaidi rudeni? 

– Mana vasara ir bijusi ļoti aktīva – esmu gan daudz strādājusi, gan piedalījusies vairākos koncertos, paralēli aktīvi darbojos savos sociālo tīklu profilos un rakstīju dziesmas. Es patiešām gaidu rudeni, jo uzsākšu mācības augstskolā. Savus spēkus izmēģināšu uzņēmējdarbības/mūzikas menedžmenta jomā. Arī man tas būs kaut kas jauns un netipisks, jo nekad iepriekš par to nebiju domājusi. Šobrīd nevaru sagaidīt studijas, jo man ir tā sajūta, ka es ļoti gribu gūt jaunas zināšanas, kaut ko iemācīties. Uzreiz, kad pabeidzu vidusskolu, šīs sajūtas man vēl nebija.

– Tu esi vlogere, jūtūbere un dziedātāja – kā sākās šīs Tavas aizraušanās un cik ilgi jau darbojies katrā no šīm sfērām?

– Dziedāšana ir mans senākais hobijs, ar to nodarbojos jau kopš divu gadu vecuma. Es sāku dziedāt bērnudārzā, pēc tam jau piedalījos “Cālī”, “Aprīļa pilienos” un citos konkursos. Dziedāšana mani ir aizvedusi uz daudzām valstīm, tai skaitā, Spāniju, Turciju, Zviedriju un citām. Savukārt kā vlogere un influencere es darbojos jau vairāk kā sešus gadus. Tajā laikā es biju viena no pirmajām video veidotājām Latvijā. Mana aizraušanās sākās diezgan likumsakarīgi – man ļoti patika skatīties video Youtube, vienā vasarā vecāki uzdāvināja mazu videokameru, un tā es sāku filmēt visu, ko apkārt vien redzēju. Šī nodarbošanās un platforma man ir devusi tik daudz, ka pati vēl nespēju to līdz galam aptvert. Protams, tā ir arī paņēmusi šo to no manas dzīves, bet es nenožēloju nevienu tai veltīto minūti.

– Kādām īpašībām, tavuprāt, jāpiemīt blogeriem un influenceriem, lai cilvēki gribētu viņiem sekot sociālajos tīklos? 

– Manuprāt, pats svarīgākais ir, lai cilvēkam ir interesanta personība. Katram blogerim ir jāatrod sava niša, sava individualitāte un 13 gadu vecumā, kad es sāku veidot pirmos video, tas nemaz nebija tik vienkārši. Vajag arī “biezu ādu” un stingru mugurkaulu, lai nesalūztu no naidīgiem komentāriem un citu cilvēku viedokļiem.

– Darot tik daudzas un dažādas lietas, kāda ir Tava vīzija, ko Tu vēlies darīt nākotnē? 

– Mana vīzija ir ļoti haotiska, bet es sevi redzu uz skatuves – vēlos būt dziedātāja, uzstāties lielāka mēroga koncertos. Mans mazais sapnis ir kādreiz uzstāties savas dzimtās pilsētas Valmieras pilsētas svētkos uz lielās skatuves. Bet šobrīd aktīvi plānoju sava pirmā singla izdošanu. Ir laiks pāriet no dziedāšanas konkursiem uz lielākas skatuves. Vispār mans lielākais dzīves sapnis ir uzstāties Brodvejā – es mīlu muzikālo teātri, ļoti gribētu kādreiz būt daļa no šī teātra pasaules. Paralēli dziedāšanai es plānoju izveidot savu ierakstu kompāniju, kura palīdzēs jaunajiem māksliniekiem vieglāk iekļūt apritē – mēs veidosim dziesmas, ierakstīsim un apstrādāsim tās, piesaistīsim profesionāļus no visām jomām, viedosim mūzikas video un strādāsim pie mākslinieku imidža.

– Kā Tu raksturotu, kāda mēs kā sabiedrība kopumā esam šobrīd?

– Manuprāt, mūsdienu sabiedrība ir ļoti ciklēta uz pagātni, ne nākotni un tagadni. Mēs pārāk daudz domājam par to, ko neizdarījām, nevis to, ko mēs varētu darīt citādāk, lai tādas kļūdas neatkārtotos. Tāpat arī esmu novērojusi, ka ļoti daudzi cilvēki, īpaši jaunieši, maz domā. Un pārsvarā tikai par primitīvām lietām. Mums biežāk vajag apstāties un vienkārši paklausīties, ko mums saka mūsu prāts un sirds, jo laiks ir nepielūdzams.

– Ko Tev patīk darīt brīvajā laikā?

– Man brīvajā laikā patīk lasīt grāmatas, skatīties Netflix, spēlēt mūzikas instrumentus. Vēl šobrīd esmu ļoti aizrāvusies ar skrituļošanu. Katru vakaru, kad piemājas veikala stāvlaukums ir tukšs, es dodos trenēties un vienkārši skrituļoju. Tas ir mans mīļākais veids, kā izkustināt sevi, tāpat arī skrituļošana labi palīdz sakārtot domas. Tiešām iesaku!

– Ko Tu novēlētu visiem skolēniem un studentiem saistībā ar jaunā mācību gada sākumu?

– Es visiem novēlu pārāk neuztraukties par to, kas sagaida nākotnē, jo viss var ātri mainīties. Galvenais – dari visu iespējamo, lai gada beigās nav vilšanās un sajūta, ka varēji labāk. Tāpat – vienmēr apmeklē sporta un mūzikas stundas, nesēdi līdz trijiem naktī pie mājasdarbiem vai interneta, atrodi laiku saviem mīļākajiem hobijiem un dzīvo tā, lai katru dienu, kad no rīta pamosties, tev būtu sajūta, ka šodien notiks kaut kas labs.

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

PELDI AR NIKE

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk