Dalīties „PAULA FREIMANE: SPORTS IR PAŠSAPROTAMA LIETA“

PAULA FREIMANE: SPORTS IR PAŠSAPROTAMA LIETA

Paulas Freimanes aizrautība ar sportu aizsākās pirms sešiem gadiem, kad kādā dienā viņa sakravāja somu un devās uz tuvāko sporta klubu. Nu Paula ir kļuvusi par fitnesa treneri, kas ne tikai velta savu ikdienu treniņiem, bet arī ir izstrādājusi treniņprogrammu Monacofit. Intervijā lasi, ar ko šī programma ir īpaša, un uzzini, kas, pēc Paulas domām, cilvēkiem liedz sasniegt mērķus sportā.

– Paula, tu esi fitnesa trenere un fitnesa modele, piedalies arī bikini konkursos. Kā aizsākās šis sportiskais dzīvesstils?

– Viss sākās apmēram pirms sešiem gadiem. Mācījos vidusskolā, un man bija problēmas ar lieko svaru. Kādu sestdienas rītu piecēlos, sakrāmēju sporta somu un devos uz tuvāko sporta klubu.

– Kā trenere arī tu pati esi iedvesmas avots un priekšzīme tiem, kas izlemj nodarboties ar sportu. Tu esi aktīva arī sociālajos tīklos, īpaši platformā Instagram, pārvaldot kontu paulafreeman. Kāds ir būtiskākais vēstījums, ko vēlies nodot auditorijai?

– Tas, ko es vēlos nodot un nododu, laikam ir pozitīvas sievietes tēls, tādas, kura nepadodas un sasniedz savus mērķus.

– Ko tu kā fitnesa trenere esi novērojusi – kas visbiežāk liedz cilvēkiem sasniegt savus mērķus un kā to pārvarēt?

– Lielākā daļa grib sasniegt savu mērķi, bet negrib ieguldīt ne kripatiņu laika un piepūles, un tur neviens nespēs palīdzēt. Es varu pateikt, ko un kā darīt, lai sasniegtu, ko vēlies, bet, vai cilvēks to izpildīs, ir atkarīgs no viņa paša.

– Vai piekrīti viedoklim – lai nodarbotos ar sportu, pirmām kārtām vajadzīgs gribasspēks, un, ja tas būs, laiks sportošanai vienmēr atradīsies? Kur tu rodi motivāciju?

– Es laikam uz lietām skatos citādi. Es pati labāk eju uz sporta zāli, nevis meklēju bikses, kuras noslēps to, ko es negribu redzēt savā ķermenī. Es labāk eju uz sporta zāli, nevis, katru reizi spoguļa priekšā noģērbjoties, sabojāju sev garastāvokli. Pietiek ar trim treniņiem nedēļā, lai pilnībā pārvērstu pašsajūtu un izskatu. Tās ir trīs stundas nedēļā! Ja nevar to sev atvēlēt, tad ir daudz kas jāpārdomā. Man personīgi motivācija nav jāmeklē – tas, ko es daru, ir pašsaprotami. Gluži tāpat kā aizbraukt uz veikalu pēc ēdamā vai iztīrīt zobus.

– Esi arī treniņprogrammas Monacofit autore. Pastāsti, kā Monacofit darbojas un kāpēc tu ieteiktu izvēlēties tieši šo programmu, lai panāktu vēlamo rezultātu?

Monacofit ir balstīts uz treniņiem mājas apstākļos. Ja tu esi jaunā māmiņa, pārnāc mājās vēlu vai varbūt daudz ceļo, tad Monacofit būs piemērots tavam dzīvesstilam. Uz zāli pie trenera ir jāiet konkrētā dienā un laikā, bet Monacofit vari izpildīt, kad vien ir iespēja.

– Cik svarīgs ir pareizs uzturs?

– Man šķiet, ka nu jau visiem ir skaidrs, ka uzturs ir svarīgākais auguma korekcijas mērķu sasniegšanā. Tas tiek skandināts it visur – un ne bez iemesla.

– Kāda, tavuprāt, ir svarīgākā īpašība, lai sasniegtu mērķus?

– Gribasspēks.

– Pēc kādiem kritērijiem tu izvēlies treniņu apģērbu?

– Sākotnēji – pēc ērtuma, tad – pēc izskata.

– Kā sports ir ietekmējis tavas dzīves prioritātes? Kam tu vairāk atvēli sava laika un enerģijas?

– Lielākā dienas daļa tiek veltīta treniņiem – gan savam, gan citu cilvēku.

– Kā mijiedarbojas laiks, gribasspēks un sports? Vai bez gribasspēka ir iespējams kaut ko sasniegt?

– Kā jau iepriekš minēju, tas ir atkarīgs no cilvēka. Protams, sevi pārvarot un darot. Gribasspēku var trenēt kā rakstura īpašību, bet, ja no sākuma, pašā saknē gribasspēka nav un cilvēks uz zāli nespēj aiziet pat kārtējā „pirmdienā” vai „jaunajā gadā’’, tad… Bez gribasspēka nav iespējams sasniegt mērķi. Un jāpatur prātā, ka visiem cilvēkiem diennaktī ir 24 stundas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Noslēdz Bigbank Skrien Latvija sezonu sestdien Siguldā!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk