Dalīties „Pavasara virsjaka – neaizvietojama pavadone“

Pavasara virsjaka – neaizvietojama pavadone

Kvalitatīva pavasara virsjaka garderobē atrodas goda vietā kā pavasarī un vasarā, tā arī rudenī, jo līdzās saulainajām dienām šajos gadalaikos piedzīvojam arī vējainas, lietainas dienas un āra temperatūras pazemināšanos. Palūkosimies, kādas pavasara virsjakas šosezon var atrast Sportland veikalos.

Būtiskākais faktors – lai pavasara virsjaka ir elpojoša un pasargā dažādos laikapstākļos. Tai jāaizsargā no vēja un lietus, kā arī jāuztur siltums, neliekot ādai svīst, tāpēc jau kopš pirmsākumiem The North Face ir pievērsis ļoti lielu uzmanību savu izstrādājumu tehnoloģijai, un tas attiecas arī uz pavasara virsjakām. Augsti vērtēta ir Thermoball tehnoloģija, kurā par siltumizolācijas materiālu tiek izmantots Primaloft® – jau gadiem šis ir vieglākais un izturīgākais siltumizolācijas materiāls, kas darbojas gan sausos, gan mitros apstākļos un ir aizgūts no militārās rūpniecības. Primaloft® tika attīstīts, arvien aktīvāk meklējot alternatīvu dabiskajām dūnām. Tas tika veidots pēc iespējas gaisīgāks – gluži kā dūnu bumba, kam vieglumu piešķir gaisa caurlaidība. Primaloft® notver ķermeņa izdalīto siltumu gaisa kamerās. Izstrādājumi no šā materiāla silda pat tad, ja tie kļūst mitri, jo ir viegli un ātri žūstoši. Tas ir liels pluss! Tāpat materiālam ir mitrumu regulējoša sistēma. Sviedri no pamatkārtas iesūcas nākamajā kārtā un tādā veidā ātrāk izgaro. No ekoloģiskā skatpunkta Primaloft® priekšrocība ir tāda, ka nav jāizmanto putnu dūnas, bet vienlaikus var valkāt ļoti vieglu un siltumizturīgu virsjaku.

Siltais un elpojošais Ventrix

Otra The North Face tehnoloģija, kas jāizceļ, ir Ventrix. Tā ir izstrādāta cilvēkiem, kas daudz kustas. Tehnoloģija sāk strādāt (jeb elpot) brīdī, kad apģērba valkātājs sāk kustēties, – Ventrix nodrošina dinamisku ventilāciju. Audums ­sastāv gluži kā no mikroventiļiem, kas ­līdzsvaro siltumu un gaisa cirkulāciju. Ja atrodies mitros, vēsos un mainīgos apstākļos, vari būt drošs, ka virsjaka nodrošinās sausumu, siltumu un aizsargās no pārmērīga karstuma.

Runājot par konkrētiem modeļiem, Sportland pavasara virsjaku klāstā atradīsi The North Face gan sieviešu, gan vīriešu Ventrix Hybrid Hoodie un Thermoball Hoodie modeļus, kā arī papildu Impendor Down Jacket modeli tikai ­vīriešiem.

Kvalitāte skaitās

Helly Hansen šopavasar piedāvā virsjakas ar inovatīvu siltumizolācijas materiālu Lifaloft®. Salīdzinājumā ar citiem siltumizolācijas materiāliem Lifaloft® ir par 20% vieglāks. Vairs nav būtiski, cik daudz siltumizolācijas tiek izmantots, bet tikai tas, cik tā ir kvalitatīva. Savukārt kvalitāte ir atkarīga no materiāla šķiedrām jeb tā, cik daudz siltuma tās spēj piesaistīt.

PrimaloLifaloft® ir izstrādāts sadarbībā ar Primaloft®, un tā brīnumainā ­siltumizolācija tiek kombinēta ar Helly ­Hansen sporta apakšveļai izmantotā Lifa® ūdeni atgrūdošajām īpašības.Tā kā Helly Hansen DNS kods ir burāšana un līdz ar to – mitri apstākļi, tad šis siltumizolācijas materiāls garantē nepieciešamo papildu siltumu tieši mitrākā laikā.

100% ūdensizturīgs

Pieejamas ir arī Helly Hansen PU virsjakas, kas ir izgatavotas no 100% ūdensizturīga materiāla. Šajā gadījumā tas, vai materiāls ir elpojošs, nav tik būtiski, jo tiek izmantoti plati piegriezumi un ventilācija notiek mehāniski. Šāda virsjaka ir neaizstājama, kad piedzīvo masveida lietusgāzes. Papildus Helly Hansen PU virsjakām komplektā nāk bezmaksas labošanas komplekts. Piemēram, ja netīšām ar jaku aizķeries aiz asuma, caurumu vari mājās salabot ar ­gludekli.

Kopt pareizi savu virsjaku

Pavasara virsjaka ilgāk un labāk kalpos, ja pievērsīsi uzmanību tās apkopei. Kopā ar jaku vari iegādāties atbilstošu kopšanas līdzekli. Tas ir īpaši svarīgi ūdensnecaurlaidīgu un elpojošu materiālu gadījumā. Parastie mazgāšanas pulveri un geli bojā (aizsprosto) auduma membrānu, zūd elpojošās īpašības, kā arī tiek bojātas ūdeni atgrūdošās īpašības. Mazgājot apģērbu, noteikti jāievēro mazgāšanas instrukcijā norādītā temperatūra. Pārāk augsta temperatūra var izkausēt laminētās šuves. Virsjakas mazgāšanu nedrīkst arī atlikt. Ja virsjaka ir netīra, tā ir jāmazgā, jo arī netīrumi bojā auduma tehniskās īpašības. Virsjaka, kas ir kopta ar atbilstošiem mazgāšanas līdzekļiem, tiek atsvaidzināta ne tikai no ārpuses (to mēs uzreiz pamanām), bet arī iekšpuses, jo gaisa cirkulācijas un ūdens atgrūšanas īpašības var atjaunināt ar kvalitatīvu apkopi.

Modes tendences

●  Pavasara virsjaku izskata un piegriežu tendences ir ļoti daudzveidīgas. Bez šaubām var teikt, ka sev tīkamu apģērbu atradīs ikviens.

●  Ir pieejami gan pieguloši, gan oversize modeļi.

●  Starp krāsu toņiem atradīsies gan atturīgais melnais, pelēkais un zemes toņi, gan audumi spilgtākās un pamanāmākās krāsās.

●  Virsjaku dizaina elementos tiek izmantoti gan lieli, gan nepamanāmi logotipi.

Teksts: Terje Juur. Foto: no publicitātes materiāliem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pludmales apģērbs pilnvērtīgai vasaras dienai

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk