Dalīties „Pirmo reizi “Apkārt Alaukstam” slēpotājus vedīs pretējā virzienā“

Pirmo reizi “Apkārt Alaukstam” slēpotājus vedīs pretējā virzienā

Sestdien, 10.februārī 25.reizi Vecpiebalgas apkārtnē risināsies slēpojums “Apkārt Alaukstam”, kas pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē dalībniekus vedīs pretējā virzienā, “Sportland Magazine” pavēstīja sacensību rīkotājs Uvis Avens.

Alauksta krastos līdz sacensību dienai tiek gatavotas 16 un 8,5 kilometru trases “Sportland Tautas maratons” un “Delfi Veselības maratons” distancēm.

“Laika apstākļi mainās un trases shēmas mainās, nosakot vietu, kur tiks dots starts un finišā sagaidīti slēpotāji,” stāsta sacensību organizators otrajā paaudzē. “Ezera apkārtnē veidojam dažādas trases un virzienu nosaka sniegs. Alaukstam ir divas puses un vienā sniegs ir biezākā slānī, otrā – plānākā kārtā. Tas pastāv jau vairākas ziemas un ir radījušas daudzas bažas par stāvokli trasē.”

Pirmo reizi slēpojot pretējā virzienā, būs iespēja paskatīties uz ezeru un Vidzemes pakalniem no otras puses, jo trasē ir dažādi jauni kāpumi un nobraucieni, kuros ieteicam piebremzēt, lai karts slēpotājs atrastu savu slēpošanas tempu un izlīdzinātos slēpotāju ātrumi.

Alauksta sniegotajā pusē trases veidotāji sākotnēji izveidoja veselības distanci, pieļaujot, ka, ezera otrajā pusē nesagaidot pietiekamu sniega segu, tautas slēpojuma dalībniekiem šeit būtu jāslēpo divi apļi. “Taču turpina snigt un piesalt,” dalībniekiem pozitīvas laika ziņas no Vecpiebalgas vēsta Uvis Avens, bilstot, ka slēpotāji no abām trasēm varēs izvēlēties savējo, kurā svarīgs ir katrs centimetrs, kas uzkrīt uz pļavas un ezera.

Atšķirīgs būs ne tikai trašu garums, bet arī dalībnieku vērtējums sacensībās. Ja 8,5 kilometru “Delfi Veselības maratons” vērtēs stilīgākos kostīmus un atraktīvākos dalībniekus, kā arī slēpošanas izpildījumu, tad “Sportland Tautas maratons” pie Sportland dāvanu kartēm 110 eiro vērtībā tiks prasmīgākie slēpotāji, kuri finišēs katra simta pirmajā vietā, tas ir, 101., 201., 301., 401., 501. utt.

Protams, balvas saņems ātrākie slēpotāji – Sporta klubs Alauksts sadarbībā ar Vecpiebalgas novada pašvaldību tautas distances pirmo trīs vietu izguvējiem pasniegs naudas prēmijas 250, 150 un 100 eiro vērtībā. Apbalvoti tiks arī veselības distances ātrākie, taču visi Latvijas valsts meži 25.slēpošanas maratona “Apkārt Alaukstam” dalībnieki saņems piemiņas koka medaļu, kas simbolizē mājas siltumu.

Apbalvošanas ceremonijā pie balvas tiks paziņots uzvarētājs kategorijā “Stilīgākais Alauksta slēpotājs 2018”, bet arī godināti dalībnieki, kuri distanču slēpošanas maratonā “Apkārt Alaukstam” piedalījušies 10., 15., 20. un 25.reizi.

Sagaidāms, ka četri dalībnieki – Aivis Cīrulis, Ilmārs Glāzers, Nils Johansons un Ilmārs Jukēvics pirmo reizi saņems piemiņas medaļas par dalību visos 25 tautas slēpojumos, kas aizvadīti kopš 1984.gada, pastāstīja “Apkārt Alaukstam” statistiķis Egils Johansons, kurš pievienojas sarunai ar “Sportland Magazine”. Pirmajās sacīkstēs startēja 107 dalībnieki, vēlākajos gados pasākums iemantoja popularitāti un slēpotāju skaits ne reizi vien pārsniedzis tūkstoti.

Organizatoru komandas pārstāvis nepiemirst nosaukt olimpiešus, kuri gadu gaitā startējuši leģendārajās sacensībās. Pēdējais uzvarētājs Oskars Muižnieks, kurš triumfēja 2015.gadā, nevarēs aizstāvēt savu izcīnīto titulu, jo kā biatlonists ir devies pārstāvēt sarkanbaltsarkanās krāsas Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Četrreiz Alaukstā uzvarējis Latvijas sekmīgākais biatlonists Ilmārs Bricis. Vairākkārt šeit slēpojusi arī biatloniste Baiba Bendika, Daumants Lūsa un, protams, uzlēcošā distanču slēpošanas zvaigzne Indulis Bikše, kuram tāpat kā Muižniekam gaidāma olimpiskā debija Dienvidkorejā.

Allaž teicamu sniegumu, izturību un cīņu ar labākajiem demonstrējis arī trīskārtējais motosporta pasaules čempions Kaspars Stupelis, ar kura panākumiem lepojas visa Vecpiebalga.

Atceroties slēpojuma pirmsākumus, Egils Johansons izstāsta ne tikai interesantus atgadījumus un piedzīvojumus no kolhoza laikiem, bet arī atgādina, ka tajos laikos šodien iecienītā slidsoļa nemaz nebija. Tāpēc sacensību rīkotāji klasiskā slēpošanas soļa cienītājiem sola trasē izdzīt špūri.

“Apkārt Alaukstam” ir īpašs ar to, ka tas ir slēpojums pa pļavu un reizēm pa pašu ezeru, nevis vasarā sagatavotu trasi pa dažu kilometru apli uz skaidām, kā tas ir slēpošanas centros. Tādējādi šo leģendām apvīto sacensību trašu veidošana ir mazāk prognozējama. Bijis gadījums, kad slēpojumam starts ir dots uz paša ezera un 480 dalībnieki nostādīti kakta galā uz Alauksta. Tad liela trases daļa bija pa visu ezeru un tikai pēdējie trīs kilometri bija uz sauszemes ar vienu kāpumu un nobraucienu.

Bargās ziemās ar maz sniegu un ledus slēpots, lai apietu šķēršļus, piemēram, pieguļošos ceļus, kurus notīrījusi sniega tīrīšanas tehnikas vienības. Uvis atceras gadu, kad iestājies atkusnis un uz ezera bijis ūdens, tāpēc trase vietām veda pa apartu tīrumu un daža steidzīgākā apdzinēja slēpes dabūja ciest, ka nokāpa no trases un trāpīja arumā uz akmeņa.

Lai arī gaidāmās sacensības nav Latvijas čempionāts un tautas sporta sacensībās prasības nav visaugstākās, pasākuma rīkotāju komandas vadītājs Uvis Avens sarunā ar “Sportland Magazine” sola, ka trasē varēs doties ar labākās kvalitātes slēpēm.

Rūpēs par mazturīgo ģimeņu bērnu sapņiem kāpt pašiem uz savām slēpēm, Latvijas valsts meži 25.slēpojuma “Apkārt Alaukstam” organizatori no katra dalībnieka vienu eiro atvēlēs labdarībai, bērnu slēpju iegādei. Sadarbībā ar organizāciju “Gaišie spārni” sacensību centrā būs iespēja nodot slēpes, kuras vairs netiek izmantotas un tām pagarināt mūžu. Visa veida ekipējums nonāks bērnu namos un maznodrošinātajās ģimenēs.

Jāpiebilst, ka 500 metru un 1,6 kilometru bērnu slēpojumos tiks apbalvotas sešas zēnu un sešas meiteņu vecuma grupas, kurās labākie saņems kausus un dāvanu kartes. Savukārt atbalstītāju balvu izlozē būs iespēja laimēt ledusskapi un cepeškrāsnis no “Verners DE”. Starp daudzajiem slēpojuma atbalstītājiem noteikti minami arī vietējie iedzīvotāji, kuri saimnieko apkārt Alaukstam un kuru īpašumiem cauri ved trases, kurās ar slēpēm 25.reizi dosies sacensību dalībnieki.

https://www.facebook.com/ApkartAlaukstam/videos/1568464169936177/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Lielākais fitnesa pasākums Latvijā jau pēc mēneša - NIKE TRAINING DAY

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk