Dalīties „RALFS BĀRTNIEKS: JĀBŪT BEZBAILĪGAM UN MAZLIET TRAKAM“

RALFS BĀRTNIEKS: JĀBŪT BEZBAILĪGAM UN MAZLIET TRAKAM

Ralfs Bārtnieks ir 14 gadus vecs BMX braucējs no Ventspils, kurš šajā pavasarī piedalījās FISE World Series sacensībās Francijā un ieguva piekto vietu, kā arī šogad startēja Ghetto Games sacensībās Ventspilī kā jaunākais braucējs savā grupā. Ralfs stāsta par treniņiem, skolu un izvirzītajiem mērķiem.

– Tev ir bijuši diezgan ievērojami panākumi. Vari padalīties ar saviem lielākajiem sasniegumiem?

– Jā, šogad saņēmu uzaicinājumu piedalīties Ghetto Games rīkotajās sacensībās Ventspilī, kur man gāja ļoti labi. Sacensībās biju jaunākais braucējs, bet beigu beigās ieguvu piekto vietu starp latviešu braucējiem. Šajā pavasarī piedalījos sacensībās Francijā – FISE World Series – un arī tur ieguvu piekto vietu junioru grupā, kurā piedalās braucēji līdz 16 gadu vecumam. Uz sacensībām braucu ar savu komandu – RaveBMX.  Arī tur esmu jaunākais braucējs.

– Vai apvienot sportista dzīvesveidu un noturēt labas sekmes skolā ir liels izaicinājums?

– Tas ir liels izaicinājums, jo katru dienu jākoncentrējas uz divām lietām vienlaikus. Jādomā par skolu un mājasdarbiem, kā arī jāiet uz treniņiem. Tas viss prasa daudz enerģijas. Arī ziemas sezonā trenējos ar BMX, bet treniņi norisinās iekštelpu skeitparkos. Treniņi norit visu laiku.

– Kā tu pavadi brīvo laiku?

– Savu brīvo laiku es izvēlos pavadīt trenējoties, braukājoties. Trenējos kopā ar draugiem, jo arī no viņiem var daudz ko iemācīties.

– Kā laiks, ko velti treniņiem un sacensībām, ietekmē pārējās tavas dzīves prioritātes un pienākumus?

– Treniņi man ir tikai vakaros, tāpēc dienišķos pienākumus varu veikt mierīgi, bet, kad ir sacensības, tad gan es visu dienu veltu tām, un tas ir mans vienīgais pienākums tajā dienā.

– Cik daudz tev sanāk kavēt skolu, un kā uz to raugās skolotāji, vienaudži? Kā atrast līdzsvaru starp visām šīm lietām?

– Man treniņu dēļ nekad nesanāk kavēt skolu, sacensību dēļ – gan. Piemēram, šogad sanāca nedaudz kavēt, jo bija jābrauc uz sacensībām Francijā. Bet skolotāji atbalsta mani un tur īkšķi, klasesbiedri – arī.

– Cik daudz laika no tavas dienas/nedēļas aizņem sports, treniņi un sacensības? Vai nākotnē gribētu veltīt visu savu ikdienu sportam?

Seko Ralfa aktivitātēm arī Instagram: https://www.instagram.com/ralfsbartnieksbmx/

– Treniņi ir katru dienu, bet sacensības ir pārsvarā tikai vasarā. Noteikti gribētu veltīt nākotni BMX braukšanai, labprāt dzīvotu un nodarbotos ar šo sporta veidu ārzemēs, jo tur ir lielākas izaugsmes iespējas.

– Kā tu gatavojies jaunajam mācību gadam?

– Iepērku klades un pildspalvas.

– Ko tu novēlētu visiem tiem, kam 3. septembrī atkal jāsāk mācīties?

– Lai kārtīgi mācās, un lai viss izdodas šajā mācību gadā.

– Ko tu ieteiktu jauniešiem, kas arī vēlas pievērsties profesionālajam sportam? Ar ko viņiem jārēķinās? Vai būs kādas grūtības, izaicinājumi, ar ko viņiem nāksies saskarties tieši tavā sporta veidā?

– No sākuma jārēķinās, ka tas būs ļoti dārgi, jo bez riteņa un ekipējuma braukt nevar. Būs arī tādas reizes, kad būs ļoti bail mēģināt kādu triku, bet brīdī, kad tas izdosies, gandarījums būs milzīgs un varēs lepoties ar sevi.

– Vari padalīties ar izjūtām un iespaidiem pirms sacensībām?

– Lielākoties pirms sacensībām gan Latvijā, gan ārzemēs es jūtos vienādi – ir neliels uztraukums, bet tāds labs uztraukums. Trīs dienas pirms Ghetto Games sacensībām Ventspilī trenējoties smagi nokritu, bet sacensību dienā jau jutos labi.

– Kāds, tavuprāt, ir izcils BMX braucējs?

– Jābūt bezbailīgam, mazliet trakam un jābūt 100 % gribasspēkam to darīt. Es domāju, ka man piemīt šīs iezīmes, bet noteikti vēl ir, uz ko tiekties.

– Ko tu vēlies sasniegt un piedzīvot šajā sporta veidā?

– Gribētu tikt uz bērnu olimpiskajām spēlēm un tad jau uz lielajām olimpiskajām spēlēm!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

IEVA MAĻUKA: NEVARU IEDOMĀTIES IKDIENU BEZ TRENIŅIEM

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk