Dalīties „Ramūnas Vilčinskas – sezonas galvenie starti man būs Latvijā“

Ramūnas Vilčinskas – sezonas galvenie starti man būs Latvijā

Tuvojoties jaunajai skriešanas sacensību sezonai, Sportland magazine turpina iepazīstināt ar kaimiņvalstu sportistiem. Šoreiz uz sarunu aicinājām skrējēju, kurš ar mūsu, latviešu, skriešanas tradīcijām pazīstams jau no 2013. gada.

VIZĪTKARTE

Ramūnas Vilčinskas (32)

Valsts : Lietuva

Nodarbošanās: inženieris, dabas zinātņu doktors

Skrien: 10 gadus

Distance : 21km

Gaidītākais seriāla posms: Kuldīgas pusmaratons

Seriāla posms, kas visvairāk baida: Ventspils Piedzīvojumu parka maratons

Labākais rezultāts pusmaratonā: 1:15:39 (Nidā, Lietuvā)

Ieicienītākā nodarbe pēc finiša: Daudz ēst! Īpaši cepumus, saldumus, smalkmaizītes.

Moto:  Kad vien Tev ir laiks un izdevība – skrien!

 

Sveiks, Ramūnas! Skatos, ka Tev skriešanas seriāls nav svešs – jau no 2013. gada esi starp Bigbank Skrien Latvija dalībniekiem. Atklāj mums – kā uzzināji par skriešanas seriālu?

Toreiz 2013. gadā ieteikums pārbaudīt spēkus seriālā ieteica treneris. Daudz nedomājot, pieņēmu šo izaicinājumu. Mums bija lieliska, jautra un draudzīga kompānija – mūsu universitātes komanda “Pilėnai” komandu kopvērtējumā ieguva 4. vietu. Bijām par to ļoti priecīgi. Pēc tam gadu izlaidu, jo biju aizņemts mācībās. Taču kamēr strādāju pie sava doktora grāda, arī sapņoju atgriezties Latvijā un atkal šeit startēt. Pagājušajā sezonā noskrēju dažos posmos, man patika un nolēmu arī 2018. gadā vēlos turpināt tradīciju.

Biķernieku pusmaratons (2013)

…un iegādājies abonementu. Tātad skriesi visus posmus?

Iegādāties abonomentu ir gluži vienkārši ērtāk – nav jāuztraucas, ka jāpaspēj piereģistrēties laikus uz katru posmu. Mani arī iejūsmo doma par braucieniem uz pilsētām – tās būs kā ekskursijas un iespēja būt ārpus ikdienas vides. Tāpat arī esmu plānojis veidot nelielus aprakstus par posmiem mūsu skriešanas kluba “Kauno BMK” mājaslapā.

Ventspils pusmaratons (2013)

Kā daudzgadējs dalībnieks, esi izbraukājis vairākas Latvijas pilsētas, saki, kura no tām Tev ir visiecienītākā?

Katrai no tām piemīt savs šarms. Taču mana favorīte ir Kuldīga – ar satriecošajiem ūdenskritumiem un tiltiem. Esmu izbraukājis Latvijas lielākās pilsētas ne vien skriešanas seriāla ietvaros, bet arī apmeklējot konferences un piedaloties ekspedīcijās – vācot augus pētījumiem. Viena no tām reiz sakrita ar Kuldīgas pusmaratona norises dienu – redzēju dalībniekus ar medaļām un biju greizsirdsīgs. Tajā brīdī nozvērēju sev, ka noteikti nākamajā gadā būšu starp viņiem.

Vai bez startiem Bigbank Skrien Latvija posmos šajā sezonā esi plānojis vēl kādas sacensības?

Šogad sacensības Lietuvā man būs vairāk kā tempa treniņi, jo sezonas galvenais mērķis ir starti Latvijā. Pirms Liepājas posma, esmu plānojis pārbaudīt savu fizisko formu martā un noskriet pusmaratonu Gdiņā, Polijā.

Vai uz startiem Latvijā brauksi viens vai kopā ar atbalstītājiem?

Braukšu ar saviem treniņu biedriem Domantas un Nerijus – būsim uz visiem posmiem. Esam domājuši arī aicināt citus lietuviešus pievienoties mums. Un tā jautrā, foršā kompānijā apceļosim Latviju!

Rēzeknes pusmaratons (2017)

Pastāsti, kā Tu gatavojies gaidāmajai skriešanas sezonai?

Ikdienā iekļauju dažāda veida sporta nodarbības, taču skriešanas treniņu pamatstruktūru veido viens fartleka, viens tempa un garais treniņš nedēļas nogalē. Trešdienās ar treniņbiedriem no skriešanas kluba “Kauno BMK” dodamies vismaz stundu garā skrējienā, bet piektdienās spēlējam basketbolu, ko noslēdzam ar picas ēšanu. To gan darām tikai tad, ja nedēļas nogalē nav plānotas sacensības.

Kāds ir augstākais sasniegums Tavā skrējēja karjerā?

Tas bija 2014. gada decembrī Itālijā, Pisas maratonā. Finišēju desmitais ar rezultātu 2 stundas 39 minūtes 10 sekundes. Esmu pārliecināts, ka tieši 2013. sezonas starti Bigbank Skrien Latvija posmos man palīdzēja veidot izcilu bāzi fiziskajai formai un sasniegumiem nākošajā gadā, kad sasniedzu savus labākos rezultātus visās distancēs, kur startēju.

Varbūt Bigbank Skrien Latvija posmos esi iedraudzējies ar kādiem latviešu skrējējiem?

Mazliet neparasti, bet vēl nē. Taču pagājušajā gada aprīlī Rēzeknes maratonā iepazinos ar baltkrievu skriešanas kluba “Victoria Club” skrējējiem.  Un biju patiesi priecīgus viņus atkal satikt septembrī, kad skrēju pusmaratonu Minskā.

Kas ir tas, kas liek Latvijā uz startiem atgriezties vēl un vēl?

Vispirms jau man patīk īpašā atmosfēra, kas valda skriešanas mačos Latvijā. Prieks arī ir braukt šeit startēt, jo sacensības tiek organizētas augstā līmenī. Un treškārt, Latvijā ir daudz skaistu un unikālu vietu, kā arī jauki cilvēki.

Vamieras maratona rīts 2013.gadā, kur Ramūnas startēja 42km distancē.

Iepriekš papētīju, ka arī aktīvi startē Lietuvā – pastāsti, kādas ir lielākās atšķirības starp skriešanas sacensībām Latvijā un Lietuvā?

Latvijā skrējēji ir spēcīgāki, līdz ar to arī startējot šeit, līmenis vienmēr ir augstāks. Tāpat arī var just, ka šeit skrējieni tiek organizēti vairāk fokusējoties uz dalībniekiem. Gan man, gan arī citiem pieredzējušiem Lietuvas skrējējiem tas pietrūkst skriešanas pasākumos mūsu valstī.

Ko novēli visiem skrējējiem 2018. gada sezonā?

Ticēt saviem spēkiem!  Lai arī cik grūti būtu!  Daudz sapņot un izvirzīt arvien jaunus un augstākus mērķus. Uz Bigbank Skrien Latvija posmiem doties ne tikai kā sacensībām, bet uztvert tos kā mazus brīvdienu ceļojumus!

Varbūt arī kāds pieredzējuša skrējēja padoms visiem skriešanas seriāla dalībniekiem?

Tā kā aktīvā skriešanas sezona ir gara, uzskatu, ka nav nepieciešams jau pašā sezonas sākumā izlikt savus maksimālos spēkus. Manuprāt, gudrāk ir, posmu pēc posma tuvoties iecerētajam mērķim vai finiša laikam, un sasniegt to sezonas otrajā pusē.

Nidas pusmaratons (2017)

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

BK "Sportland" - spēcīgi, vienoti un pirmie

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk