Dalīties „Serjogins labo Kuldīgas pusmaratona trases rekordu“

Serjogins labo Kuldīgas pusmaratona trases rekordu

Sestdien, 11. augustā, skriešanas seriāls Bigbank Skrien Latvija pulcēja dalībniekus uz sesto posmu Kuldīgā. Saglabājot pasākuma tradīcijas, tām tika pievienotas arī jaunas, kas jau 12 reizes notikušos sporta svētkus ļāva baudīt jaunā kvalitātē.

Kuldīgas pusmaratonam līdz šim bija karstākā sezonas skrējiena slava. Tradīcijas uzlabošanā šoreiz iesaistījās gan sacensību organizatori, gan laikapstākļi. Šogad starti tika doti nevis no rīta, bet pēcpusdienā, arī gaisa temperatūra bija patīkama, ikvienam ļaujot parādīt vislabāko sniegumu.

Tas arī teicami izdevās vienam no 2018. gada sezonas sacensību līderiem pusmaratona distancē – Dmitrijs Serjogins (1:06:15) finišu sasniedza, par divām sekundēm labojot līdz šim Valērijam Žolnerovičam piederošo trases rekordu. Sacensību uzvarētājs atzīst – lai arī šī bijusi viņa veiksmīgā diena, pacīnīties tik un tā vajadzēja: “Trasē blakus bija Valērijs, kurš neļāva man atslābt. Taču, kad sapratu, ka uzvarēšu, bija vēl papildu motivācija uzlabot savu personīgo rekordu. Šī bija laba diena. Laikapstākļi bija labvēlīgi, un organisms bija gatavs skriet ātri.” Īsi pēc V. Žolneroviča (1:07:35) trešais finišā ieskrēja Kristaps Kaimiņš (1:09:47). Dāmu konkurencē 21 kilometru garajā distancē augstvērtīgākos rezultātus parādīja Lelde Neimande (1:22:33), Baiba Šoriņa (1:23:31) un Kitija Valtere (1:24:28).

10 kilometru skrējiena labāko finiša laiku īpašnieki Kuldīgā bija Reinis Hartmanis (0:33:10), Uldis Briedis (0:33:46) un Kārlis Vīksne (0:34:59). No sievietēm pirmā finišā, kā jau ierasts šajā sezonā, nonāca Karīna Helmane-Soročenkova (0:37:42), otro un trešo vietu savā starpā sadalīja Līga Girgensone (0:40:22) un Guna Ģērmane (0:40:51). Savukārt piecu kilometru distancē veiksmīgākie bija Artūrs-Niklāvs Medveds (0:16:08) un Amanda Valtasa (0:19:09).

Uz Kuldīgu pēc kustību prieka un jautrības bija devušies arī mazie sportisti, kuri piedalījās mazuļu rāpošanas sacensībās un bērnu skrējienos. Pasākuma klasisko distanču trasē īpašas izjūtas un emocijas raisīja kora priekšnesums, savukārt patriotismu un latviskumu varēja vairot sezonas jaunajā, divus kilometrus garajā svētku distancē Mans skrējiens Latvijai. Pēc apbalvošanas ceremonijas pilsētas viesi un vietējie aktīva dzīvesveida cienītāji turpināja baudīt vasaras vakaru Kuldīgas estrādē, izklaidējoties Latvijas simtgades zaļumballē. Tajā par patīkamu gaisotni gādāja vietējie mūziķi.

Sacensību rezultāti un reģistrācija septītajam posmam Valmierā: www.bigbankskrienlatvija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Gatavs startam!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk