Dalīties „Staro Rīga skrējiens jau pēc divām nedēļām“

Staro Rīga skrējiens jau pēc divām nedēļām

Dienu pēc Latvijas dzimšanas dienas, 19. novembrī, ikvienam būs iespēja pagarināt svētku sajūtu un piedalīties jau tradicionāli spožākajā sporta pasākumā galvaspilsētā –  Staro Rīga skrējienā. Vēl vairāk aktivitāšu kā mazajiem, tā lielajiem, balvas košākajiem un īpašā patriotisma atmosfēra būs tā, kas piepildīs un izgaismos rīdzinieku un pilsētas viesu svētdienas vakaru.

PROGRAMMA

Pēc slinka un nestiedzīga svētdienas rīta savējo lokā, doties uz pasākuma centru pie Kongresu nama interesenti aicināti no pulksten 16:00. Šeit iepriekš reģistrētie dalībnieki  līdz pulksten 19:00 varēs saņemt savus starta numurus, bet pārējie – reģistrēt dalību kādā no skrējiena distancēm. Savukārt starts vienam no pasākuma lielākajiem jaunumiem – Foto Orientēšanās piedzīvojumam tiks dots pulksten 18:00 un tas plānots līdz plkst. 20:30. Stundu pēc tam, kad misijā būs devušies orientēšanās dalībnieki, plkst. 19:00 tiks dots starts 1,5 kilometrus garajam  Ģimenes skrējienam. Neilgi pēc tam – plkst. 19:45  spoži un starojoši trasē dosies tie, kas šim vakaram būs izvēlējušies 5 kilometru distanci. Taču trešā Staro Rīga skrējiena kulminācija ar vispamanāmāko dalībnieku apbalvošanu nominācijās paredzēta sacensību centrā pulksten 20:45.

DISTANCES

Katru gadu Staro Rīga skrējiens pārsteidz ar ko jaunu. Šoreiz katram būs iespēja izvēlēties kādu no trīs piedāvātajām distancēm – Foto Orientēšanos, Ģimenes skrējiena distanci vai tradicionālo 5 kilometru distanci, kuru varēs veikt skrienot, ejot vai nūjojot. Foto Orientēšanās un Ģimenes skrējiens notiks komandās līdz četru dalībnieku sastāvam. Piecu kilometru distanci veidos divi apļi, bet Ģimenes skrējiens būs vienu apli garš. Lai ikviens varētu nesteidzīgi baudīt spožāko skrējienu Rīgā, nepalaižot garām nevienu no izgaismotajiem un svētkiem sapostajiem objektiem trases ietvaros, skriešana, iešana un nūjošana pasākumā notiks bez laika kontroles.

Visām trim Staro Rīga skrējiena disciplīnām iepriekš reģistrēties var pasākuma oficiālajā  mājas lapā starorigaskrejiens.lv  vai Sportland veikalos visā Latvijā. Pieteikšanās internetā noslēgsies 18. novembra pulksten 17:00. Par paaugstinātu dalības maksu reģistrācija turpināsies pasākuma dienā, sacensību centrā,  un tā tiks slēgta 30 minūtes pirms katras konkrētās distances starta.

TRASES

Ģimenes skrējiena (1,5km)  un 5 kilometru distances starts un finišs atradīsies pie Kongresu nama. Trases ietvaros dalībnieki izskries Rīgas centra klusāko un arhitektūras pērlēm bagātāko Rīgas daļu – pēc starta šāviena spožais pūlis virzīsies pa Kalpaka bulvāri, pēc tam pa Elizabetes ielu, tālāk Ģimenes skrējiena komandas skries pa Pilsētas kanāla malu garām Kronvalda parkam, bet 5 kilometru pirmais aplis turpināsies Rūpniecības un Vīlandes ielu ietvaros un  noslēgsies tāpat gar Kronvalda parku.

AKTIVITĀTES BĒRNIEM

Īpaši būs padomāts par pasākuma jaunākajiem dalībniekiem, kuri Staro Rīga skrējiena pasākuma centrā varēs iesaistīties radošajās darbnīcās. Tajā aktivitātes un izklaides nodrošinās biedrība “7 Balles”, tā piemēram, bērni varēs izgatavot atstarotājus un Latvijas simbolikas nozīmītes, kā arī citus rotājumus, ar ko papildināt savu košo skrējiena tērpu. Pasākumā uz vietas būs iespēja iegādāties dažādus gaismas aksesuārus, sasildīties ar siltiem dzērieniem un baudīt latvisko noskaņu.

PATRIOTISMA NOSKAŅA

Jau ikgadēji Staro Rīga skrējiena norisi caurvij divi valstij nozīmīgi notikumi – gaismas festivāls Staro Rīga un Latvijas Neatkarības diena  – 18. novembris. Tie abi aktualizē patriotisma tēmu, latvietības apzināšanos un latviešu kā kopīga veseluma sajūtu. Lai pagarinātu svinīgo noskaņo, pasākuma organizatori šogad plānojuši arī Staro Rīga skrējienu veidot latviskās noskaņās, ar mūzikas, sveču un citu gaismas un skaņas efektu palīdzību.

Vairāk informācijas par pasākumu un reģistrācija – www.starorigaskrejiens.lv

Teksts: Sintija Melne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

10 veidi, kā uzmundrināt sevi gada tumšajos mēnešos

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk