Dalīties „Svētdien uz pirmspēdējo Bigbank Skrien Latvija skrējienu Valmierā“

Svētdien uz pirmspēdējo Bigbank Skrien Latvija skrējienu Valmierā

Kā ierasts septembris skrējējus ved uz Vidzemes viduci – sporta meku Valmieru. Tā arī šogad, jau šajā nedēļas nogalē 16. septembrī notiks 12. Valmieras maratons. Tas ir viens no diviem populārā skriešanas seriāla posmiem, kur garo distanču skrējēji var izaicināt sevi pilnajā maratona distancē un skriešanas prieku baudīt 42 kilometru garumā.

Valmieras maratona EXPO

Iepriekšēja starta numuru izsniegšana sāksies jau piektdien, 14. septembrī, Rīgā. Dienas pirmajā pusē, no pulksten 8:00 līdz 13:00 EXPO norisināsies Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā, 11. novembra krastmala 29, bet no pulksten 15:00 – 21:00 turpināsies t/p ALFA veikalā Sportland. EXPO laikā būs iespējams iepazīties ar sacensību trasi un pasākuma norisi, bet jaunie dalībnieki – reģistrēt dalību. Bigbank Skrien Latvija 7. posma priekšvakarā, sestdien, 15. septembrī EXPO pietuvosies pasākuma norises vietai un no plkst. 14:00 – 18:00 darbosies Valmieras kultūras centrā, kā arī pulcēs uz draudzīgām sarunām un spēka rezervju papildināšanu tradicionālajā PASTA PARTY no plkst. 17:00 – 19:00.

Pasākuma dienas rīts

Svētdien, 16. septembrī aktivitātes sacensību norises vietā pie tirdznieciecības centra Valleta sāksies jau no pulksten 7:30, kad darbu sāks reģistrācijas punkts, kur varēs gan izņemt sacensību dokumentus, gan arī par paaugstinātu maksu reģistrēt dalību kādai no Valmieras maratona distancēm – 42, 195 kilometru, pusmaratona, 12 vai 6 kilometru distancēm, kā arī patriotiskajam Mans skrējiens Latvijai (2,3km) vai 7,5km garajam nūjošanas pārgājienam. Savukārt 2 līdz 12 gadus jauni sportisti aicināti izvēlēties izkustēties Bērnu skrējienu, bet pavisam jaunākie – Mazuļu rāpošanas sacensības. Reģistrācija katrai no distancēm tiks slēgta 30 minūtes pirms katra starta laika.

Starta laiki

Pirmie Valmieras ielās dosies divu garāko distanču dalībnieki un plkst. 9:00 tiks dots starta šāviens maratona un pusmaratona skrējējiem. Maratona distanci veidos 6 apļi, bet pusmaratonu – attiecīgi 3 apļi. Dienai iesilstot, plkst. 12:00 skrējiena trasi pārņems 12km (2 apļi) un 6km (1 aplis) distanču dalībnieki, īsi pēc tam, pulksten 12:05 viņiem pievienosies nūjotāji. Divas stundas vēlāk, plkst. 14:00 ikvienam būs iespēja piedzīvot sezonas latviskāko un emocionālāko skriešanas seriāla distanci – Mans Skrējiens Latvijai. Savukārt, dienas noslēdzošie starti paredzēti pasākuma jaunākajiem dalībniekiem – plkst. 14:30 Bērnu skrējieni, bet plkst. 15:00Mazuļu rāpošanas sacensības.

Dienas gaidītākais brīdis Apbalvošanas ceremonija, kad kā uzvarētāji, tā arī pārējie dalībnieki jau būs atguvuši spēkus pēc pieveiktajām distancēm, notiks plkst.  15:30.

Pozitīvu emociju pilni sporta svētki

Pasākuma organizatori arī šogad sola rūpēties par labu atmosfēru skrējiena trasē. Skrējiena maršuts tiek saglabāts, taču starts tiks dots Rīgas ielā pretī tirdzniecības centram Valleta .

Ikviens dalībnieks varēs baudīt pozitīvu gaisotni atraktīvos mūzikas un uzmundrinājuma punktos skrējiena laikā, kā arī aktīvus priekšnesumus sacensību centrā.

Tiks aizsākta arī jauna tradīcija kopā ar Valmieras mēru Jāni Baiku. Pilsētas domes priekšsēdētājs 16. septembrī  aicina ne vien piedalīties Valmieras maratona distancē, bet arī svinēt Dienu bez Auto, kas notiek Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros. Jānis Baiks arī ikdienā izvēlas veselīgu dzīvesveidu un aktīvi praktizē soļošanu. Akcijas ietvaros visi, kas atbalsta videi draudzīgu pārvietošanos, aicināti pievienoties 6 kilometru garai pastaigai ar mēru. To sākums paredzēts plkst.11:00 pie izbrauktuves no tirdzniecības centra Valleta stāvlaukuma uz Rīgas ielu.

Īpaši aizraujošs solās arī būt sezonas svētku distance Mans Skrējiens Latvijai, kurš šoreiz būs tapis sadarbībā ar Valmiermuižas staļļiem. Savukārt ikvienu distances dalībnieku finišā sagaidīs speciāla dizaina atspirdzinājums – Latvijas cidoniju dzēriens, sadarbībā ar Dabas auglis.

Satiksmes ierobežojumi

Svētdien, 16. septembrī, saistībā ar pasākuma norisi satiksmei no plkst. 8.00 – 17.00 tiks slēgtas vairākas ielas vai to posmi, kā arī paredzēti sabiedriskā transporta kustības ierobežojumi. Plašāka informācija par maratona laikā paredzētajiem satiksmes ierobežojumiem pieejama šeit. 

Vairāk informācijas un reģistrācija Bigbank Skrien Latvija 7. posmam Valmierā –

 www.bigbankskrienlatvija.lv

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Sintija Melne

Baltic Events

komunikācijas speciāliste

[email protected]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Laiks, kurš dara tevi labāku

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk