Dalīties „Tik mazs un jau peld“

Tik mazs un jau peld

Peldēšana, tāpat kā rāpošana, ir ļoti svarīgs attīstības posms bērnam agrīnā vecumā. Tā attīsta koordināciju, pilnveido organismu un trenē to.

Pamatinstinkts 

Cilvēkus, tēlaini izsakoties, varētu sadalīt divās nometnēs – suņos un kaķos. Bieži negadās redzēt kaķi, kurš mīl atrasties ūdenī, nemaz nerunājot par peldēšanu, bet suņi gan visai labprāt skraida pa āru arī lietus laikā, vārtās pa dubļiem, peļķēm un, ja vien saimnieks to ļauj, ielec pilsētas kanālā nopeldēties. Varētu pat teikt, ka peldēšana suņiem ir instinktīvi ielikta prasme. Un te nu mēs nonākam pie cilvēkiem. Vieni to vien dara kā vasaras pavada ūdenstilpņu tuvumā, caurām dienām peldoties, nepārtraucot to darīt pat ziemā, bet citi varbūt līdz jostasvietai vien iebrien ūdenī. Dažus ūdens vienkārši neinteresē. Un, parunājot vairāk, atklājas, ka viņi no tā baidās un bieži vien pat neprot peldēt.

Mācīties agri

Uzskata, ka periods no dzimšanas līdz pirmajam skolas solam ir bērna visstraujākās fiziskās un psiholoģiskās attīstības posms, un šajā posmā vislabāk iedarbojas atklātās apmācības princips. Proti, tas pieļauj modifikāciju iespējas gan no pasniedzēja, gan no audzēkņa puses. Pirmais un svarīgākais apmācības posms ir bērna adaptācija ūdens vidē, kuru vēlams veikt jau agrā bērnībā. Peldēšanas nodarbības ļauj pieredzējušajiem pedagogiem, kas pārvalda modernas un efektīvas metodikas, apmācīt ikvienu bērnu, ņemot vērā tā individuālās īpatnības, fiziskās sagatavotības ­līmeni un veselības stāvokli.

Lielie ieguvumi 

Izrādās, lai iemācītos peldēt, vislabākais ir mazuļu vecums – no viena līdz četriem gadiem. Šajā periodā bērns vislabāk apgūst jaunas iemaņas, tostarp prasmi peldēt, kas saglabājas visa mūža garumā.

Peldēšana harmoniski attīsta organismu: tā palielina muskuļu masu, turklāt muskuļi kļūst elastīgāki un spēcīgāki, tas ir arī labs līdzeklis cīņai ar lieko svaru, nostiprinās sirds, asinsvadu sistēma, nomierinās nervu sistēma, kā arī normalizējas elpošana un attīrās ādas poras. Un, kas bērniem sevišķi svarīgi, peldēšana attīsta kustību koordināciju.

Kur peldēt?

Lielākoties visos baseinos iespējams atrast treneri, lai ne vien pats apgūtu peldētprasmi, bet mācītu arī bērnu.

Daži no tiem:

  • Rīdzene, Bērnu un jaunatnes sporta skola
  • RTU Ķīpsalas peldbaseins
  • Peldēšanas klubs Panākums
  • LATSWIM
  • GM Baseins
  • Elektrum Olimpiskais centrs
  • Ziepniekkalna peldbaseins
  • Baseins Jugla
  • Jūrmalas Peldēšanas skola
  • Jelgavas Specializētā peldēšanas skola

Teksts: Ralfs Dravnieks

Foto: Shutterstock

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

PELDI AR NIKE

Nike Swim laidis klajā jaunu treniņu aprīkojuma kolekciju izcilu rezultātu sasniegšanai. Jaunajā līnijā ietilpst Nike dēlītis, lāpstas, pludiņi, ausu aizbāžņi,…

Nākamais raksts:

par tīru Sportu 

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk