Dalīties „Peldēšanas aprīkojuma  attīstība ar Speedo“

Peldēšanas aprīkojuma  attīstība ar Speedo

Pasaules lielākais peldēšanas aprīkojuma zīmols Speedo 2018. gadā svinēja savu 90. jubileju. Šā zīmola garā vēsture vienmēr bijusi saistīta ar specifiska peldēšanas aprīkojuma radīšanu un attīstīšanu. Speedo un peldēšana ir tik cieši savijušies, ka angliski runājošajā pasaulē vārdu speedo pat lieto īso vīriešu peldbikšu apzīmēšanai.

Viss sākās ar to, ka Austrālijā dzīvojošais skots Aleksandrs Makrejs atvēra apakšveļas rūpnīcu. 1920. gadā aizvien lielāku popularitāti Austrālijā guva peldēšana, un, izmantojot šo modes vilni, Makrejs sāka ražot peldkostīmus. 1928. gadā viņš radīja Speedo zīmolu, laižot tirgū sintētiskus peldkostīmus, kas neierobežoja, bet pat atviegloja kustības. Speedo peldtērpi tālaika konservatīvajā pasaulē radīja satraukumu – trikotāžas apģērbs, kas neaizsedza plecus, savukārt vīriešu ierastais peldkostīms tika aizvietots ar biksītēm. Vēl pirms Otrā pasaules kara radās arī pirmie bikini, kurus uzņēma gan ar lielu entuziasmu, gan ar nepatiku. Austrālijas pludmales inspektori sākumā aizliedza parādīties pludmalē bikini, taču vēlāko peldtērpu uzvaras gājienu apturēt vairs nebija viņu ­spēkos.

Peldēšana kļūst par globālu sporta veidu 

1950. gados Speedo kļuva par lielāko peldēšanas zīmolu Austrālijā, bet 1960. gados tas sāka iekarot visu pasauli. Kā jau tas pieklājas topa zīmolam, Speedo noteica toni visās augsta līmeņa sacensībās, un ieguldījums peldkostīmu materiālu, kā arī nu jau popularitāti iekarojušo peldbriļļu attīstībā bija ievērojams. 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs 92% medaļu izcīnītas Speedo aprīkojumā. Visu laiku labākais olimpiskais peldētājs Maikls Felpss visas savas lielākās uzvaras guvis Speedo aprīkojumā, sniedzot arī savu ieguldījumu tā attīstībā.

Inovatīvi materiāli

Speedo pirmais ienāca tirgū ar neilona audumu, kas mūsdienās ir visvairāk izmantotais peldtērpu materiāls. Viņi bija arī pirmie, kas izstrādāja nekrokojošos Endurance+ audumu. Peldtērpu attīstībai ir bijusi nozīme arī kosmonautikas materiālu izstrādē. Tas viss tāpēc, lai nepārtraukti attīstītu peldēšanas aprīkojumu un palīdzētu peldētājiem sasniegt jaunus rekordus. Kaut gan peldēšanas aprīkojuma tirgus ir ļoti piesātināts, ­Speedo savu līdera lomu nav zaudējis un peldēšanas pasaulē nosaka toni arī ­šobrīd.

Speedo piedalās dažādos ar ūdeni saistītos projektos

Speedo atbalsta vairākus projektus, kas palīdz vērst uzmanību uz globālām problēmām. Saistībā ar Speedo jubileju, kā arī lai vērstu uzmanību uz okeāna piesārņojuma problēmu, britu zinātnieks un peldētājs Luijs Pafs 50 dienās nopeldēja 560 km garu distanci pa Lamanšu no rietumiem uz austrumiem. Speedo arī piedalās programmā Swim Generation, kas organizē peldēšanas apmācības nabadzīgo valstu bērniem. Noslīkšana ir viens no visvairāk izplatītajiem nāves cēloņiem pasaulē. Šī programma palīdz uzlabot bērnu peldētprasmes, kas samazinās noslīkšanas gadījumu skaitu.

Teksts: Sportland

Foto: Speedo

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

TESTĒJAM POLAR VaNTAGE M

Polar ģimenei pievienojies Polar Vantage M – pulkstenis, ko novērtē gan sporta entuziasti, gan tie, kam sports ir dzīve. POLAR…

Nākamais raksts:

Garās distances IRONMAN –  izaicinājums drosminiekiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk