Dalīties „TESTĒJAM POLAR VaNTAGE M“

TESTĒJAM POLAR VaNTAGE M

Polar ģimenei pievienojies Polar Vantage M – pulkstenis, ko novērtē gan sporta entuziasti, gan tie, kam sports ir dzīve.

POLAR VANTAGE M piemērots gan skrējējiem, gan tiem, kas minas, peld vai dara visu kopā. Tam ir optisks pulsa mērītājs, kurš pieskatīs pulsu ne tikai sporta laikā, bet arī ikdienā. Jā, pulkstenis ir piemērots arī ikdienišķām gaitām, jo tā uzlabotais dizains nebūt neatgādina līdz šim redzētos Polar pulksteņus. Bet neizplūdīsim tehniskās detaļās – lai par pulksteni izsakās tie, kas to izmēģinājuši un zina, cik svarīgi ir tādu lietot sportošanas laikā.

Trenere Zanda Zariņa-Rešetina

Lietošanas ērtums un sajūtas

Pulkstenim ir ļoti ērta un vienkārša, ātri apgūstama lietošana. Tam ir liels ekrāns, un tas ir ļoti viegls un ērts uz rokas, vizuāli nepavisam neatgādinot sporta pulksteni, tādēļ nēsājams arī ikdienā.

Pulkstenis piemērots dažādām fiziskajām aktivitātēm – skriešanai, riteņbraukšanai, boksam, crossfit, dejošanai un pat triatlonam. Savienojams ar Polar Flow lietotni, kurā sinhronizējas visi veiktie treniņi. Lietotne darbojas kā virtuālā treniņu dienasgrāmata, kurā viegli un ērti izsekojami visi treniņā iegūtie dati, kā arī ērti sekot līdzi savam progresam.

Precizitāte 

Godīgi sakot, esmu diezgan skeptiska pret pulsometriem, kuri pulsu nolasa no plaukstas locītavas, jo līdz šim testētie ir bijuši diezgan neprecīzi salīdzinājumā ar pulsa rādītāju no pulsa jostiņas. Tādēļ arī šoreiz, testējot funkciju, uz vienas rokas bija pulsometrs, kurš pulsu lasīja caur pulsa jostiņu, bet uz otras – Vantage M, kurš pulsu noteica no plaukstas locītavas. Jāatzīst, ka pulsa atšķirība bija pavisam neliela – 2–3 sitieni. Protams, ātruma intervālos atšķirība ir krasāka. Bet kopumā varu teikt, ka pulsometrs ir diezgan precīzs, taču, ja treniņos paredzēts vairāk strādāt intensīvā režīmā vai specifisku intervālu darbu, kur svarīgs precīzs pulsa rādījums, iesaku lietot arī pulsa jostiņu. Skrienot ierasto 9 km distanci, arī GPS funkcija bija diezgan precīza.

Vērtīgākās funkcijas/īpašības 

Man svarīgi, ka varu redzēt pulsu, kādā strādāju, lai precīzi varu izpildīt treniņu plāna uzdevumu, kā arī noskrieto distanci un ātrumu. Šīs funkcijas pulsometrs lieliski pilda.

Ikdienā

Ikdienā šis pulkstenis skaitīs nostaigātos soļus, noieto distanci un patērētās kalorijas. Savukārt pa nakti tiek mērīts miega ilgums.

Verdikts

Stilīgs, ikdienā nēsājams, ērts un viegls pulsometrs, kurš lieliski iederas aktīva dzīvesveida baudītāja ikdienā un ­spor­tiskajās aktivitātēs.

Motokrosists Matīss Karro

Lietošanas ērtums un sajūtas

Bija prieks izmēģināt jauno Polar Vantage M – pulksteni ar mūsdienīgu stilu. Tas ir ļoti ērts ikdienai un sportam. Patīk jaunais, stilīgais dizains. Tas ir ērts – vieglāks nekā iepriekšējie modeļi. Patīk, ka varu redzēt savas dienas aktivitātes un ka pulkstenis seko līdzi treniņiem un aktivitātēm, uzreiz pasakot, vai notiek progress un vai tuvojas pārslodze. Vai arī tieši otrādi – aktivitātes nav pietiekamas.

Precizitāte

Ļoti ērta ir rokas locītavas pulsa mērīšana, kura ir uzlabota un darbojas precīzāk nekā iepriekšējam pulkstenim, slodzes laikā ātrāk reaģējot uz pulsa izmaiņām. GPS arī, šķiet, uzlabots, jo daudz ātrāk atrod signālu, lai gan ceļoju un mainu treniņu vietas Latvijas pilsētās un ārzemēs.

Vērtīgākās funkcijas/īpašības 

Ļoti patīk pulkstenī iestrādātā lielā sporta veidu izvēle, kas palīdz labāk pielāgoties dienas treniņam – peldēšanai, skriešanai uz skrejceliņa vai ārā. Pēc treniņa tiek parādīti treniņa rezultāti un kopējais aktivitātes līmenis.

Ikdienā

Pulksteni izmantoju ikdienā – savienojot ar telefonu, redzu zvanus un ziņas. Ļoti labs dizains, ar to nav jākaunas staigāt ­ikdienā.

Verdikts

Prieks redzēt Polar darbības progresu ar pulksteņu dizainiem un funkcijām, kas palīdz gan labi izskatīties gan precīzāk veikt savus treniņus.

sporta zinātnieks EDGARS BERNĀNS

Lietošanas ērtums un sajūtas

Ļoti labi un kvalitatīvi izveidots pulsometrs, kas atbilst visām manām prasībām. Ļoti labi der manai rokai, bet domāju, ka ļoti labi pielāgotos arī sievietes rokai.

Precizitāte 

Pulsu iespējams mērīt gan ar lāzeru no rokas, gan ar jostiņu. Lāzers ir forši, bet jostiņa nodrošina labāku mērījuma kvalitāti. Tomēr spēka treniņu laikā jostiņa traucētu, tāpēc izmantoju tikai pulksteni. Savukārt spēlējot basketbolu vai pludmales volejbolu, pulkstenis traucē, tāpēc izmantoju tikai jostiņu, pulksteni atstājot laukuma malā, kur tas joprojām piefiksē visu aktivitāti un pulsu.

Vērtīgākās funkcijas/ īpašības 

Pulkstenis piedāvā veikt dažādus veselības testus, piemēram, sirdsdarbībai, kā arī mēra gulēšanas ilgumu un kvalitāti. Mani ļoti interesē šī funkcija, un to arī izmantoju, uz nakti pulksteni nenoņemot. Tas nav liels, bet tam ir apbrīnojami izturīga baterija – man tas ir svarīgi, ka pulkstenis nav jālādē katru dienu, bet ­pietiek ar reizi nedēļā.

Ikdienā

Pulkstenis ļoti labi izskatās arī ikdienā – tas nav pārlieku sportisks un nav uzkrītoši liels, tāpēc labi pieskaņojas ikdienas stilam, ne tikai sportam.

Verdikts 

Gandrīz vienmēr esmu lietojis Polar modeļa pulsometrus, tāpēc arī šoreiz izvēle bija par labu šim ražotājam. Nodarbojos ar izturības sporta veidu, un pulsometrs izmēra visu, kas man ­nepieciešams.

Teksts: Ieva Smilga. Foto: no personiskā arhīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Jauno tehnoloģiju priekšrocība

Nike īsteno gadu desmitiem senu sapni – pielāgotus apavus ikvienam.  Cilvēces vēsturē atrodams izgudrojums, kas ir vecāks, nekā spējam iedomāties.…

Nākamais raksts:

JĒKABS LAGŪNS: LATVIJĀ IR IESPĒJAMS KĻŪT PAR LABU FUTBOLISTU

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk