Dalīties „Jauno tehnoloģiju priekšrocība“

Jauno tehnoloģiju priekšrocība

Nike īsteno gadu desmitiem senu sapni – pielāgotus apavus ikvienam. 

Cilvēces vēsturē atrodams izgudrojums, kas ir vecāks, nekā spējam iedomāties. Tas ir vecāks pat par monētām, papīru un alfabētu. Tas izmantots jau 3500 gadu p. m. ē., tas ir, pat pirms Stonhendžas un piramīdām. Kas ir šis senais izgudrojums? Apavu aukla.

5000 gadu laikā, kopš parādījušās apavu auklas, ir bijis neskaitāmi daudz izgudrojumu. Tie ir parādījušās un pazuduši, taču apavu auklas savā vienkāršībā ir palikusi, par spīti tās nepilnībām. Un tikai tāpēc, ka tā ir piemērota ikvienam individuāli.

Apavu auklas: jums bija labs skrējiens, bet mēs domājam, ka beidzot esam paskrējuši soli uz priekšu

Mēs visi esam pieredzējuši situācijas, kad apavu auklas pieviļ, liekot apstāties. Un nav nozīmes, esam noskrējuši pusmaratonu vai spēruši vien dažus soļus, izejot no mājas, – mums ir nepārtraukti jāsien apavi, lai tos pielāgotu. Šā iemesla dēļ Nike iepazīstina: Nike Adapt BB, ­revolucionāri basketbola apavi ar detalizētu auklas dzinēju, kas viscaur ieskauj pēdu, liekot aizmirst par jebkādām ­problēmām ar apavu auklām.

Kā tas strādā?

Ir izveidota speciāla lietotne, kas fiksē un atceras, cik cieši vai vāji tiek nēsāti apavi – ne tikai vienā situācijā, bet vairākās, piemēram, iesildīšanās laikā, intensīvi spēlējot vai atpūšoties uz soliņa.

Precīzāk: kad spēlētājs iekāpj Nike Adapt BB, pielāgots motors un zobratu pārnesums sajūt spriedzi, kas vajadzīga pēdai, un attiecīgi tai pielāgojas, lai noturētu un nostiprinātu pēdu visā kustības diapazonā; smadzenes jeb FitAdapt tehnoloģija sāk savu darbību: ar manuālu ­pieskārienu vai viedtālrunī izmantojot Nike Adapt lietotni spēlētāji var ievadīt dažādus sev vēlamus un/vai nepieciešamus iestatījumus dažādām spēles situācijām. Piemēram, pārtraukuma laikā spēlētājs apavu var atraisīt vaļīgāku un, atgriežoties spēlē, to padarīt ciešāku. 

Kā tas tika pārbaudīts?

Līdzīgi kā HyperAdapt 1.0 (pirmie Nike radītie daudzfunkcionālie veiktspējas sporta apavi ar automātiskām auklām), Nike Adapt BB izgāja vairākus testus, tai skaitā triecientestus, temperatūras maiņas, intensīvas izmantošanas/ nolietošanās testus, kas ilga desmitiem tūkstošu ciklu, ūdensnecaurlaidības testus, lai imitētu sasvīdušas pēdas.

Viens no Nike Adapt BB augstākā līmeņa testētājiem bija Bostonas Celtics uzbrucējs Džeisons Teitams, kurš teica: «Būt vienam no pirmajiem sportistiem, kurš izmēģinājis šos apavus, un būt izvēlētam par Nike basketbola pārstāvi nozīmē daudz. Lietotne dod iespēju uzvilkt apavus un pieskarties pogai, nomainīt krāsas, redzēt atlikušo baterijas līmeni – tas vienkārši ir forši.»

Kad sapņi piepildās

Šis beidzot ir precīzs sniegums, ko mūsu sportisti jau sen ir pieprasījuši un Nike realizējuši, – nepieciešamības ­gadījumā ar vienas pogas piespiešanu vai pieskārienu ekrānam, individuāli ­pielāgojot apavus.

Tuvākajā nākotnē Nike Adapt varēs ieteikt, kādu režīmu izmantot, turklāt spēlētāji varēs izvēlēties FitAdapt tehnoloģijas atjauninājumus, palielinot precizitāti un laika gaitā nodrošinot jaunus digitālos pakalpojumus.

«Esmu ļoti lepns par komandu, kas strādāja pie Nike Adapt BB. Tāpat kā sportisti, kuriem mēs kalpojam, jāatzīst, arī mēs esam diezgan lieli perfekcionisti un esam veltījuši gadus šim projektam. Tas man atgādina vienu no maniem pirmajiem Nike karjeras projektiem: Air Huarache – apavus, kas bija pielāgoti un noteikti izskatījās citādi. Instinkts izaicināt un mainīt nekad nav mani pametis. Mūsu ilgtermiņa vīzija par Nike inovācijām ir pasaule, kur inteliģenti produkti pielāgojas sporta ātrumam, lai uzlabotu sportista sniegumus,» saka Maikls Donagu, Nike inovāciju ­viceprezidents. 

Un šis ir tikai revolūcijas sākums

Nike Adapt BB ir pirmais Nike nepārtraukti atjauninātais veiktspējas ­produkts, jo pastāv neticami cieša sasaiste starp apaviem un digitālo lietotni. Tā kā FitAdapt sistēma atbilst basketbola kvalitātes prasībām, nākamais solis būs virzīt FitAdapt citu sporta un dzīvesveida produktu virzienā, jo katrs no tiem iekļauj unikālas prasības piemērotām un daudzveidīgām vidēm.

Teksts: Sintija Jankauska. Foto: Nike.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

TESTĒJAM POLAR VaNTAGE M

Polar ģimenei pievienojies Polar Vantage M – pulkstenis, ko novērtē gan sporta entuziasti, gan tie, kam sports ir dzīve. POLAR…

Nākamais raksts:

Latvija – Eiropas jaunatnes basketbola lielvalsts

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk