Dalīties „Vairāk prieka, jautrības un brīvības Bigbank Skrien Latvija Bērnu skrējienos“

Vairāk prieka, jautrības un brīvības Bigbank Skrien Latvija Bērnu skrējienos

Šajā sezonā lielākais skriešanas seriāls Latvijā piedzīvo ievērojamas pārmaiņas – uzlabojot gan sacensību gaisotni, gan arī veicot izmaiņas sacensību norisē. Tādējādi šogad organizatori nolēmuši šogad neizcelt ātrākos Bērnu skrējienu dalībniekus, bet finišā sagaidīt visus bērnus kā uzvarētājus.

 

Bigbank Skrien Latvija valdes priekšsēdētājs Sandijs Pinkulis skaidro, ka Bērnu skrējiens organizatoriem ir ļoti svarīga distance:  “Tās galvenais mērķis ir piesaistīt bērnus nodarboties ar sportu, kustēties un iegūt pozitīvu enerģju, ko sniedz šāda veida skrējieni. Šie ir pirmie soļi sportā, tāpēc uzskatām, ka Latvijā ieviestā sistēma, ka vienmēr ir jāapbalvo bērni jebkurā vecumā grupā nav labākais veids, kā bērnus iedvesmot turpināt nodarboties ar skriešanu. Jebkurš bērns, kurš uzsāk savas sportiskās gaitas un piedalās Bigbank Skrien Latvija kādā no posmiem būs uzvarētajs. Uzvarētājs viņš būs tāpēc, ka spēj pieveikt konkrēto distanci, gūt pozitīvo enerģiju, nevis vietu, kurā viņš finišēs.”

Aktīva skrējienu dalībniece un sporta skolotāja Nataļja Gorškova  atzinīgi vērtē šādu novitāti, jo uzskata, ka šajos skrējienos vissvarīgākais ir iepazīstināt un pieradināt bērnus pie sacensību vides. Viņa atzīmē, ka Bērnu skrējienos ir dalībnieki ar dažādu fiziskās sagatavotības līmeni: “Šīs nav vieglatlētikas sacensības, kurām notiek īpaša gatavošanās sporta speciālista vadībā. Līdz ar to starp Bērnu skrējiena dalībniekiem būs arī tādi, kuriem šis ir pirmais skrējiens mūžā. Un tā jau ir uzvara.”

Jurita Smiltiņa, psiholoģe ar specializāciju sporta psiholoģijā, akcentē citu šķautni finiša laiku kontrolē. Viņasprāt, bērnu sportā galvenais ir orientācija uz procesu, nevis rezultātu:“Ja bērns gūst prieku no paša sportiskā procesa, tad arī veidojas gandarījums par saviem rezultātiem.Savukārt koncentrēšanās uz procesu sekmīgi veido  trīs būtiskus priekšnosacījumus veselīgas sportiskās konkurences izjušanai – iekšējo motivāciju, adekvātu pašnovērtējumu, ambīcijas.” Kā negatīvo aspektu rezultātu vērtēšanā un salīdzināšanā ar citiem speciāliste uzsver pašvērtējuma samazināšanos un iekšējās motivācijas neveidošanos :“Pat ja rezultāti bērnam bez iekšējas motivācijas ir augsti, viņš par tiem neizjūt gandarījumu. Ar laiku var paaugstināties trauksme un parādīties izteiktas bailes kļūdīties. Tas savukārt var novest pie izdegšanas un amotivācijas.”

Skriešanas seriāla ietvaros Bērnu skrējieni arī 2018. gadā tiks iekļauti ikvienā no 8 tā posmiem – Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā. Mazie sportisti startēs 4 dažādās vecuma grupās, atsevišķi puiši un meitenes. Distances garums, ņemot vērā dalībnieka vecumu, būs no 200 metriem līdz pus otram kilometram.

Par gandarījuma un prieka pilniem skrējieniem – www.bigbankskrienlatvija.lv

Komentāri

  1. Lāsma

    Labdien! Uz kuru laiku tiek reģistrēti bērni Valmierā un kur to varēs izdarīt? Negribam nokavēt reģistrāciju. Un, cik izmaksā dalības maksa? Jau iepriekš paldies. Ar cieņu, Lāsma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Vai kāds gāzīs no troņa “Spartaku”?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk