Dalīties „Ventspils maratona uzvara Kristapam Bērziņam un Baibai Ažuselei“

Ventspils maratona uzvara Kristapam Bērziņam un Baibai Ažuselei

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kurzemes piekrastē latvieši, kā arī viesi no tuvākām un tālākām kaimiņu zemēm baudīja skriešanas svētkus divu dienu garumā Ventspilī. Skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija 4. posms sestdien uz starta pulcēja Mazuļu Rāpošanas sacensību, Bērnu, Sadraudzības un Mans skrējiens Latvijai dalībniekus. Savukārt svētdien lielie un mazie sportisti devās Ventspils Piedzīvojumu Parka trasē pēc saviem labākajiem, piecu, desmit kilometru, pusmaratona un maratona finiša laikiem.

Siltajos un vasarīgajos +25 grādu laikapstākļos svētdienas rīta maratona skrējiens veiksmīgākais izrādījās Kristapam Bērziņam

foto: Mareks Gaļinovskis

(02:36:55).  Sportists ar rezultātu ir apmierināts un atklāj, ka kopumā skrējienu vērtē pozitīvi: “Gaisa temepratūra, protams, par augstu. Ideāli skriet šādu distanci ir +12 grādu siltumā, tomēr trasē veicās labi. Rezultāts šoreiz nebija tik svarīgs kā uzvara. Konkurence nebija pārāk liela, tāpēc jau pirms starta nodomāju, ka ar 02:34 – 02:35 uzvarai vajadzētu pietikt. Sākumā vadību uzņēmās lietuvietis, kuru arī tālu prom nelaidu, tomēr pēdējos 4-5km tempu krietni nācās samazināt, jo sāka “durt” sānā.” Otrs labākais maratona rezultāts sīkstajam Ginesa rekordistam Edgaram Simanovičam (02:43:37), bet trešais – Normundam Laucim (02:50:08). Sieviešu konkurencē pirmā 42 kilometru garo skrējienu pa Ventspils ielām pieveica Baiba Ažusele (03:04:29), sudrabs Jekaterinai Sokunovai (03:09:30), bet bronza –  Laurai Čaklei (03:31:12).

foto: Mareks Gaļinovskis

Uz pusi īsākajā 21km skrējienā savu pārspēku atkal demonstrēja Jānis Girgensons (01:07:13). Īsi pēc viņa finišu sasniedza Dmitrijs Serjogins (01:09:19) un godalgoto trijnieku noslēdza Valērijs Žolnerovičs (01:12:34). Starp dāmām ātrākās bija Ilona Marhele (01:19:42), Vaida Žūsinaite (01:20:05) un Lelde Neimande (01:24:37).

5,27km uzvarētājs J. Razgalis un otrās vietas ieguvējs A.N. Medveds. Foto: Mareks Gaļinovskis

Kā ierasts, starp skriešanas seriāla klasiskajām distancēm ir arī 5 un 10 kilometru skrējieni. Garākajā no tām šoreiz uzvara Reinim Hartmanim (00:34:37) un Karīnai Helmanei – Soročenkovai (00:41:21), bet īsākajā – Jānim Razgalim (00:16:16) un Jeļenai Ābelei (00:19:03).

Karīna Helmane – Soročenkova. Foto: Mareks Gaļinovskis

Visi uzvarētāji finišā tika sagaidīti ar Līgo svētku vainagiem, taču ikviens pēc vasarīgā skrējiena varēja veldzēt slāpes ar bezalkoholisko alu un atgūt enerģiju, baudot Jāņu sieru. Brīvdiena tika aizvadīta pozitīvā, prieka pilnā atmosfērā, kurai itālisku noskaņu piešķīra Roberto Meloni koncerts. Taču apbalvošanas ceremonijā ātrākos apbalvoja olimpiskais čempions šķēpa mešanā Dainis Kūla un Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze.

Roberto Meloni koncerts sacensību centrā Ventspils Piedzīvojumu Parkā. Foto: Mareks Gaļinovskis.

Savukārt pasākuma pirmajā dienā, 16. jūnijā, notika Mazuļu rāpošanas sacensības, patriotiskais 2 kilometru Mans skrējiens Latvijai,

Mans Skrējiens Latvijai. Foto: Mareks Gaļinovskis

Sadraudzības skrējiens dalībniekiem ar kustību traucējumiem un pasākuma vēsturē dalībniekiem bagātākais Bērnu skrējiens, kurā startēja ap 600 mazo sportistu. Tāpat sestdienas vakarā katrs, kas par savu galamērķi bija izvēlējies Ventspils Piedzīvojumu parku varēja piedalīties tradicionālajā Pasta Party.

Sacensību rezultāti un reģistrācija nākamajiem posmiem – www.bigbankskrienlatvija.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Mēnesis līdz vienīgajam nakts pusmaratonam Latvijā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk