Dalīties „Mairis Briedis – Spēka un vīrišķības simbols“

Mairis Briedis – Spēka un vīrišķības simbols

 

Šķiet, vēl brīdis – un mūsu priekšstati par simbolu, kas apzīmē stipro, sašķiebsies. Lācis un viņa pārdabiskais spēks palēnām iziet no modes. Tā vietā nāk briedis un viņa fiziskās spējas. Turklāt bokss vēl nekad Latvijā nav bijis tik populārs. Un tas viss – pateicoties bokserim Mairim Briedim.

Latvijas bokseris Mairis Briedis ar Pasaules Boksa padomes (WBC) sudraba jostu smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem) ''Siesta Boxing'' cīņu šovā "Arēnā Rīga".
Latvijas bokseris Mairis Briedis ar Pasaules Boksa padomes (WBC) sudraba jostu smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem) ”Siesta Boxing” cīņu šovā “Arēnā Rīga”.

 

– Mairi, kas tevi motivē neapstāties?

 

– Mērķi. Tie būtu vajadzīgi katram cilvēkam, – ja ir, pēc kā tiekties, arī dzīve kļūst interesantāka un pilnvērtīgāka.

 

– Piemēram, motokrosā braucēji ir gatavi atdot visu, lai tikai dzirdētu motora rūkoņu. Kurš brīdis boksā tev ir neatsverams?

 

– Tas brīdis, kad tiesnesis ir apturējis cīņu un varu novērtēt visa smagi ieguldītā darba nopelnus. Uz katru cīņu gatavošanās rit trīs mēnešus nepārtraukti, trenējoties vairākas reizes dienā. Tāpēc zinu: ja noslinkošu kaut vienu dienu, nebūšu izdarījis visu, lai sev pēc cīņas varētu uzsist uz pleca.

 

– Kad sāki trenēties, domāji par to, ka reiz kļūsi par visas Latvijas boksa cerību un simbolu?

 

– Manā dzīvē sportiskie mērķi parādījās pakāpeniski. Sākumā gribēju būt labāks nekā treniņbiedri, tad gribēju uzvarēt Latvijā, pēc tam Eiropā un tā tālāk.

Karjeras sākumposmā paralēli nodarbojos gan ar boksu, gan kikboksu. Boksējoties ar laiku konstatēju: cilvēki novērtē to, ko daru. Tāpēc sapratu, ka jāturpina tādā pašā garā. Pirmkārt, lai pierādītu, ka arī bokseri no Latvijas var gūt panākumus. Otrkārt, ka latvieši ir stipra nācija un mēs varam gāzt kalnus! Ļoti priecājos un novērtēju, ja spēju kādu iedvesmot.

 


“Ja noslinkošu kaut vienu dienu, nebūšu izdarījis visu, lai sev pēc cīņas varētu uzsist uz pleca.”


 

– Vai Mairim Briedim ir autoritātes boksā?

– Kā lielai daļai manu vienaudžu, arī man viena no pirmajām autoritātēm, ja tā to var nosaukt, bija kinoindustrijas radītais tēls Rokijs Balboa – toreiz skatījos filmas par Rokiju un apbrīnoju viņa cīņassparu un izturību, pārvarot dzīves radītos šķēršļus un tiecoties pēc kaut kā, tobrīd šķietami nesasniedzamā. Ja kinostudijā radīts tēls spēja tik daudzus iedvesmot, domāju, kaut kādā mērā varu Rokiju dēvēt par savu autoritāti.

 

– Boksā grūtāk ir neatlaidīgi trenēties vai nostāvēt cīņu?

 

– Treniņi nosaka, kādā formā iziesi ringā uz cīņu, līdz ar to tas ir vissmagākais posms, lai varētu aizvadīt visus raundus par simts procentiem vai pat vairāk.

 

– Kā tu sevi apbalvo pēc sacensībām?

 

– Ar dažām brīvdienām.

 

– Ja nerunājam par boksu, kas vēl tevi dzīvē iepriecina?

 

– Brīvā laika starp darbu un treniņiem nav pārāk daudz, līdz ar to priecājos par katru dienu, ko varu pavadīt kopā ar ģimeni.

 

– Ir kaut kāda rutīna, kuru ievēro sacensību dienā?

 

– Jā, bet tas lai paliek pie manis. Līdz ar rutīnu ir arī dažas māņticības.

Mairis Briedis dzimis Rīgā, 1985. gada 13. janvārī. 

Pasaules čempions svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem IBA un IBF versijā

Profesionālajā karjerā aizvadījis 20 cīņas, visās izcīnot uzvaras (17 no tām ar nokautu).

Nākamo cīņu Briedis aizvadīs 15. oktobrī, Liverpūlē pret Saimonu Valiliju

Ikdienā strādā algotu darbu policijā.

Foto: Artūrs Pavlovs, AFP/LETA/Scanpix

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Karostas mezgla dalībnieki: Visgrūtākais mirklis trasē – pašās beigās

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk