Dalīties „Volejbols. Reportāža no Hurgadas“

Volejbols. Reportāža no Hurgadas

19– Aleksandr, kur jūs šobrīd esat un ko darāt?

Šobrīd atrodamies treniņnometnē Hurgadā. Šī ir mūsu pastāvīgā treniņu bāze, te trenējos jau astoto gadu. Kopš 2013. gada arī Jānis trenējās šeit. 

Kā šobrīd norit treniņu plāns?

Mūsu plāns praktiski nemainās, četrus gadus strādājam pēc mums zināmiem principiem. Trenējamies piecas dienas nedēļā – pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien un sestdien. Mums ir trīs treniņi dienā. Bet ceturtdienas un svētdienas – brīvas. Ceturtdienās parasti ir masāža, savukārt svētdiena ir brīvā diena, ko pavadām ar ģimeni pludmalē. 

Pastāsti smalkāk par grafiku!

Pirmais treniņš ir no pulksten 10 līdz 12 pludmalē. Pirmā stunda ir atlētisks treniņš ar pašu veidotu pildbumbu. Otrajā stundā strādājam pie tehnikas. No pulksten 15 līdz 17 ir volejbola treniņš, tam seko neliela pauze, un tad braucam uz trenažieru zāli, kur strādājam no pulksten 19 līdz 20.30. 

Ir kaut kas tāds, pie kā šogad strādājat pastiprināti?

Pārsvarā pie atlētiskās bāzes, un ar to mēs atšķiramies no pārējām komandām – citi pie fizuhas strādā divreiz mazāk. Tam ir arī rezultāti, jo sezonas gaitā nepiedzīvojam kritumus.

Kādi ir jūsu šīssezonas mērķi?

Svarīgākais turnīrs būs Eiropas čempionāta fināls Latvijā, kas risināsies no 17. līdz 21. augustam Jūrmalā. Tas, protams, uzliek zināmu slogu. 

Saki, kas Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa tandēmu dara tik stipru? 

Manuprāt, darbaspējas. Mēs tiešām ļoti daudz trenējamies. Šobrīd pie Genādija Samoilova trenējas arī Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras ir U 22 čempionāta uzvarētājas. Meitenes reiz mums pārsteigtas jautāja: šādā tempā jūs trenējaties visu laiku vai tomēr mēdzat treniņus arī izlaist? Mēs smejoties atbildējām, ka šāds režīms mums ir norma.  

 

Kur spēlēt pludmales volejbolu Latvijā?

Beach Box. 1000 m2 silta, vasarīga iekštelpu pludmale 365 dienas gadā. Adrese: Brīvības gatvē 197 B.

O Sands iekštelpu pludmales volejbola laukumi Elektrum Olimpiskajā sporta centrā ar baltajām kvarca smiltīm. Adrese: Grostonas ielā 6 B.

Brazīlijā ziemas mēnešos pieejami pieci iekštelpu volejbola laukumi, bet vasarā vēl septiņi āra laukumi. Adrese: Mūkupurva ielā 1 C.

ACB tenisa klubs piedāvā iespēju vasaras sezonā spēlēt pludmales volejbolu āra laukumā. Adrese: Sēļu ielā 12.

Loki 3 āra pludmales volejbola laukumi pie Piņķu ūdenskrātuves Babītē.

Pludmales volejbola laukumi Ventspilī, pie Pārventas pamatskolas. Adrese: Tārgales ielā 61.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Annija Sabule: Šauj tikai pa mērķiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk