Dalīties „#Dzelzs Bricis: Katrās sacensībās tuvu ideālam“

#Dzelzs Bricis: Katrās sacensībās tuvu ideālam

Nav šaubu. Šis gads visiem biatlona faniem var izvērsties par īstenu déjà vu, jo Ilmārs Bricis ir atgriezies ierindā. Lai nebūtu jāzīlē interneta komentāros, jautājām Ilmāram par mērķiem un to, kā ir atgriezties pēc piecu gadu prombūtnes.

 

Lai gan vikipēdijā sadaļā “statuss” rakstīts: „Karjeru beidzis,” – ziņu portālos lasāms, ka šogad Ilmārs Bricis aktīvi gatavojas sezonai.

Pēc 2011. gada Bricis tā arī netika paziņojis par savas karjeras beigšanu, lai gan reāli vairs nestartēja. “Togad Lietuvas Biatlona federācija piedāvāja strādāt pie viņiem par izlases treneri. Un, ņemot vērā faktu, ka Latvijas Biatlona federācijā tobrīd nebija neviena, kas būtu ieinteresēts, lai palieku sportista statusā, pieņēmu leišu piedāvājumu.”

 

Foto: Jānis Mednis / LETA
Foto: Jānis Mednis / LETA

 

Lēmums par atgriešanos sportista statusā nāca pamazām, pats par sevi. “Pirmkārt, pēc pagājušās sezonas kļuva skaidrs, ka Latvijai iekļūt Pasaules kausa nāciju kopvērtējuma pirmajā divdesmitniekā nebūs viegls uzdevums. Tāpēc šķita, ka ziņa par manu atgriešanos sportista statusā varētu līdzēt pārējās komandas puišiem rast motivāciju un ticību saviem spēkiem.”

 

Bricis sācis pievērsties regulāriem treniņiem un sapratis – organisms joprojām reaģē adekvāti. “Lai gan jutos labi un no pārguruma necietu, joprojām nebiju drošs, ka man pietiks motivācijas. Šaubījos, vai tam maz ir kāda jēga. Bet aprīļa beigās nolēmām, ka Baiba Bendika nākamajai sezonai gatavosies pēc cita treniņplāna nekā pārējā komanda (izmantojot treniņnometnes augstkalnē) un es būšu viņas treneris. Automātiski sāku trenēties kopā ar viņu, vienlaikus kļūdams par kompanjonu un sparinga partneri.”

 

 

Pēc pirmās augstkalnu treniņnometnes Ilmārs sapratis, ka ceļš nebūs vienkāršs. “Ja gribam izmantot augstkalnē iegūto, ir jāvāc pieredze un viss uzmanīgi jāanalizē. Ja tās būs divu sportistu izjūtas un rādītāji, tad likumsakarības atrast būs vieglāk.”

 

“Vienkārši plānoju treniņdarbu, kā tas nepieciešams Baibai, un cenšos savu trenēšanos izmantot tā, lai arī viņai būtu kāds labums. Trenējoties un vēl jo vairāk startējot sacensībās, nedomāju par savu vecumu, vienkārši cenšos to izbaudīt.” Visbeidzot viņš tomēr sajutis reālu labumu no treniņiem, tāpēc kļuvis skaidrs: jāstartē arī sacensībās, jo trenēties bez tām nav vērts. “Sacensības ir vērtīgākie treniņi. Pagaidām lai tā arī notiek.”

 

Foto: Edijs Pālens / LETA
Foto: Edijs Pālens / LETA

 

Sezonas personīgie mērķi

Konkrētas vietas, kas jāiegūst, Ilmārs vēl neesot izdomājis. “Ja startēšu Pasaules kausos – izturēšu atlasi komandā un izpildīšu kvalifikāciju IBU kausā –, centīšos katras sacīkstes veikt maksimāli tuvu ideālam, uz kādu esmu spējīgs. Ieņemtā vieta gan būs atkarīga no konkurentu snieguma, un to es ietekmēt nevaru.”

 

Par pienesumu stafetes distancē Bricis saka: “Punktus nāciju vērtējumā dod individuālā 20 km distance, gan 10 km sprints, gan stafete. Ja  startēšu, centīšos visur. Protams, mērķis ir izcīnīt vairāk starta vietu komandai olimpiādē, bet tas atkarīgs arī no tā, kā veiksies Andrejam Rastorgujevam.”

 

Lieliskā formā arī 46 gadu vecumā?

Ilmārs Bricis atzīst: visticamāk, “pie vainas” esot aktīvais dzīvesveids. “Piecus gadus, kuros netrenējos profesionāli, vasarās startēju MTB sacensībās, bet ziemā pa reizei piedalījos kādās slēpošanas sacensībās. Cik atļāva laiks, trenējos, lai pats justos labi un komfortabli.”

 

Teksts: Ralfs Dravnieks

Komentāri

  1. Imakokle

    Lai izdodás labás ieceres!! Viņam jau palīdzēs bērnības un jaunības dienu ieliktais “dzelzīts” gan no Tēva gan Augusta U.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Skaitļi no futbola laukuma

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk